Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoddamnElectric: Nie ma się czego bać!
Rzeczywiście, język nie jest podobny do żadnego innego europejskiego (nie licząc estońskiego), ale same słowa można łatwo zapamiętać jeżeli znajdzie się własną dobrą metodę nauki. Ja na przykład porównuję sobie brzmienie słów fińskich do polskich, np. "vuosi" (rok) i "włosy". Trudniej jest z gramatyką, ale część rzeczy można wywnioskować znając inne języki z odmianą przez przypadki.
Mimo tego, że dopiero co zacząłem naukę, to myślę,
@MiXereg: Obawiam się, że appka sama może nie wystarczyć do nauki jakiegokolwiek języka i że prędzej, czy później staniesz w martwym punkcie. Mimo wszystko myślę, że to może być dobra baza wyjściowa do dalszej nauki. Trzymam kciuki i trochę zazdroszczę, bo fascynuje mnie Finlandia, ich zwyczaje, czy sami ludzie stamtąd i chętnie bym się nauczył tegoż języka. No ale to na pewno nie w najbliższym czasie, bo od kilku miesięcy z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoddamnElectric: Doskonale o tym wiem, Memrise to tylko mój eksperyment czy da się nauczyć choćby kilku słówek w tym języku i czy jestem w stanie codziennie poświęcić chwilę na naukę.
@MiXereg: czy kurs fińskiego jest dostępny w płatnej subskrypcji Memrise? Bo patrzę w darmowej wersji nie ma, a z ciekawości bym zobaczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

trzymam kciuki w nauce tego języka, nie jest prosty (z racji tego że to nie jest język indoeuropejski :D)