Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devilwind: co rozumiesz przez "niższe brzmienie"?
Będą się nadawały do "drop tuning" czy będą mniej "blaszane"?
Ogólnie podałeś różne grubości i różnych producentów, ale "typ" strun ten sam prawie. Jak zależy ci żeby były mniej "brzeczace"a bardziej" ciemne" w brzmieniu to poszukaj czegoś w typie "phosphor bronze" albo jeszcze dalej "silk&steel".
Pamiętaj że to zmiana tylko materiału owijki i nie wpływa na brzmienie najcieńszych strun.
Porównania można znaleźć na yt -
@Grzechu10g: nie dopytywałem, kupiłem używanego akustyka od jakiegoś kolekcjonera, ładnie brzmi, ale struny pasowałoby wymienić, narazie budżet mam mały, wiec do 30zł coś kupie. Jaka jest różnica pomiędzy grubościami owijek? Im grubsze tym bardziej blaszane brzmienie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devilwind: jeszcze jedno - punkowe "powerchordy" brzmia lepiej na "jasnych i brzeczacych" strunach ;-) a jeszcze lepiej na klasyku z nylonem i srebrną owijka, a jeszcze lepiej na elektrycznej wpietej na overdrive ;-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devilwind: grubość rdzenia się zmienia, owijki raczej nie. Im grubsze tym trudniej naciskać bo naciąg większy, niektórzy twierdzą że większy naciąg = lepsze brzmienie, ale wszystko ma swoje granice ;-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devilwind: to nie ode mnie - jestem fanatykiem sprzętu, ale gram raczej słabo. Może nie popełniaj mojego błędu i nie ucz się sam? Ogarnij kuts/instruktora/korepetycje /szkołę muzyczną?
Choćby zacznij się umawiać na granie z kimś kto ogarnia? Jakiś "zespół", oaza cokolwiek jakie tam masz zainteresowania? Albo kurs online, lekcje z yt czy coś co będzie pokazywać podstawy i pchać do dalszego rozwoju..
Jak ogarniesz cokolwiek że słuchu to zazdroszczę. Ja po