Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich. Przychodzę do was z zapytaniem o pomoc: Dobiłem deala z typem, przelałem pieniądze (765zł)(twierdził, że może tylko Blikiem lub Revolut więc przelałem całą kwotę Blikiem), a teraz zauważyłem, że typ najprawdopodobniej usunął konto na FB, czyli zwykły scam. Pytanie do was, jeśli zgłoszę to jutro na komisariat to jest szansa na odzyskanie pieniędzy, czy sobie już darować to?

#streetwear #modameska
  • 13
  • Odpowiedz
  • 6
@Francc34 Przekroczone 500 złoty czyli już znamiono przestępstwa, jeśli masz dane, kod blik napewwno też da się uzyskać chyba na jakie konto poszedł, leć na policję, takim #!$%@? to powinni łapy przy samej dupie #!$%@?! I na następny raz tylko przy odbiorze płatność
  • Odpowiedz
  • 1
@Logan00 W zeszłym roku poszedłem na komendę bo mi zwineli kartę-klucz do laguny 2,wszytsko było na kamerze plus kwity za otwarcie i nowa karta czyli 400zl i co, i umorzono ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Pitaq: to jest kradzież w twoim przypadku, a w przypadku opa jest to oszustwo art 286

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

Tutaj nie ma kwoty minimalnej
  • Odpowiedz
  • 0
@Logan00 Wiem że kradzież, jak mi policjant powiedział że to poniżej owej kwoty to mała szkodliwość społeczna czynu, to myślałem że oszustwo też jest ścigane od kwoty
  • Odpowiedz
  • 0
@Francc34 Pisz do obsługi Blika, podaj dane przelewu itd, może Ci się uda wyciągnąć dane, plus rozmowy z gościem będą ci potrzebne
  • Odpowiedz