Wpis z mikrobloga

Miałem ten sam problem. Na gwarancji nie wymienią, ale mogą Ci dać za darmo do własnej wymiany. Lepiej to wymienić niż próbować naprawić.
  • Odpowiedz
  • 0
@marcin-el-mops nie wiem jak to zbudowane jest dokładnie ale jestem techniczny i z narzędziami. Jeśli daloby się to przegwintowac i zrobic solidniej to tak bym preferowal. Przyjrzalbym się temu ale zostanę bez kibelka. Swoją drogą to chyba często siada bo pełno tego w internetach do kupienia.
  • Odpowiedz
@fatoom87: możesz spróbowac dociągnąć srubę może się zluzowało coś lub były źle ustawione nakładki na śruby od stelaża wtedy musisz zdjąć miskę i je poprawnie ustawić i skontrolować gwint w tych czarnych plastikach ogólnie to mocowanie jest trochę niewdzięczne ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ceg elegancko mi to wytlumaczyles. Wlasnie się zastanawiałem jak blokuje się ta bomba na tych metalowych wyzlobionych jak łódka tulejach.
Teraz już jasne. Ciekawe co się tam stało. Muszejutro to zdemontować. Dzięki.
  • Odpowiedz
@fatoom87: Tylko pamiętaj że jak zdemontujesz miskę, to możliwe że uszczelka od przyłączenia spłuczki będzie wypaczona i po zamontowaniu ponownym będzie ciekło - tak się stało u mnie, chociaż wisiało ledwie 2 miesiące. Przygotuj się na wycieczkę do sklepu po nią, albo kup wcześniej - najwyżej oddasz.
  • Odpowiedz
  • 1
@marcin-el-mops
@Ceg
Udało się naprawić. Śruba która wchodzi w bombę jest metalowa. Tulejki też metalowe. Tylko ta bomba jest plastikowa. Wyjątkowo perfidnie nastawione na częste wymiany.
W każdym razie warto bomby rozkrecic, nasmarować smarem wszystko aby lekko się kręciło i nakladalo. I podczas przykręcania miski jak najbardziej poruszać miska tak aby dobrze "siadała".
I dałoby się naprawic taka bombę wiercac nowy otwór naprzeciwko starego, wyrobionego ale napewno oslabiloby to konstrukcje.
  • Odpowiedz