Wpis z mikrobloga

Mireczki, na adres moich rodzicow przyszlo zawiadomienie z Orange, ze jestem u nich zadluzony na kwote 500zl z odsetkami. Razem 627zl. Oczywiscie w liscie od razu druczek z kontem i kwota. Powod: niezaplacone rachunki za sprzet i uslugi telekomunikacyjne. Mysle sobie „hola hola, przeciez ja nawet nie jestem klientem Orange”. Pierwsza mysl, ze to scam i ktos probuje wyludzic przelew na swoje konto. Ojciec wyslal mi zdjecia tego listu i zadzwonilem do BOK w Orange. Opowiedzialem konsultantce o sprawie, zaznaczajac ze nie jestem ich klientem. Podalem swoj PESEL i rzeczywiscie w bazie klientow nie bylo mojego nazwiska. Ale zaczelismy analizowac to dalej. Numer bankowy na druczku rzeczywiscie byl orangowy. Podalem jej reszte moich danych, numer sprawy i sie okazalo, ze ktos wzial na moje dane telefon u nich. Nie zgadzal sie tylko PESEL. Reszta danych 1:1. Innymi slowy ktos przyszedl do salonu Orange albo z podrobionym dowodem na moje nie do konca poprawne dane albo (co jest bardziej prawdopodobne) nawet nikt o taki dowod w salonie nie poprosil. Konsultantka na linii przekazala sprawe do ich dzialu bezpieczenstwa i obiecala, ze dadza mi znac o rozwoju sprawy.

Nie uwazacie, ze mozliwosc podpisania umowy w Orange na nie swoje dane jest bardzo nie halo?

#orange #afera
  • 198
  • Odpowiedz
@papalupakito: Orange to taka instytucja która ma burdel, raz chcieli bym zapłacił rachunek za okres po rozwiązaniu umowy. Pani w pierwszym punkcie obsługi klienta nie widziała problemu i dla niej było wszystko ok.

ps idź na policję i niech policja to wyjaśnia to szybciutko przestaną naliczać ci odsetki bo tak to jak komornik zapuka dopiero będzie sprawa realnie w toku.
  • Odpowiedz
@papalupakito: problem ma orange bo podpisuje umowy na fikcyjne dane. Powiadomiłeś ich i możesz olać ich wezwania do zapłaty.

Jak Ci się chce to możesz to zgłosić na policje.
  • Odpowiedz
e mozliwosc podpisania umowy w Orange na nie swoje dane jest bardzo nie halo?


@papalupakito: pytanie czy mają skan dowodu.... trik polega na tym że jeśli nawet ktoś miał podrobiony PESEL ale zgodny z tym jak taki numer jest generowany (a to jest w necie do znalezienia w 5 minut) na "dowodzie kolekcjonerskim" to właściwie ciężko to przeskoczyć niestety. A na skanie przynajmniej by był ryjek cwaniaka...
  • Odpowiedz
albo (co jest bardziej prawdopodobne) nawet nikt o taki dowod w salonie nie poprosil.


@papalupakito: to jest akurat mniej prawdopodobne ptysiu
Pewnie sprawa była załatwiana przez kuriera, oni sprawdzają różnie, ale tak czy inaczej wystarczy słynny, tfu, dowód kolekcjonerski i już cyk, masz dokument z "działającym" PESEL i dokument bez adresu.

Wydaje mi się, że jest wymagany też drugi dokument. Jak dawno, dawno temu sprzedawałem ludziom gówno-MIX przez telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°), to wymagaliśmy drugiego dokumentu z danymi tej osoby potwierdzającymi adres, czyli np. rachunek za energię,
  • Odpowiedz
Ich nie obchodzi że umowa na kradziony dowód


@rafal-heros: To słabo się staraliście. Przecież zgłoszenie kradzieży dowodu to data X, a zakup telefonu data Y. One są różne, a nawet jeżeli takie same, to różnią je godziny. Było się tego trzymać i odwoływać się, bo zrozumcie, że w każdej dużej firmie, a szczególnie w telekomach na pierwszej linii wsparcia pracują turbo dzbany, studenciny chcące dorobić, idioci, czasem ćpuny itd. Są
  • Odpowiedz
@papalupakito: Jeszcze gdyby taka sytuacja była jakimś ewenementem, u pomarańczowych złodziei takie wały lecą że głowa mała... Pracowałem w ich kołchozie, szybko uciekłem, omijać szerokim łukiem.
  • Odpowiedz
@papalupakito: Miałem to samo ziomeczku. Ktoś sobie kupił telefon na moje dane w Orange, z tym że ja miałem rachunek na 4k PLN. Przede wszystkim lecisz na milicję i zgłaszasz sprawę. Jeżeli numer twojego dowodu się zgadza się z tym na umowie to zastrzeż dowód i wyrób nowy. Ja przeleciałem się po salonach innych operatorów i pytałem czy czasem nie jestem ich "klientem". Na szczęście nie byłem. Jak to załatwisz
  • Odpowiedz
Ja mam podobną sytuację z NC+. Ktoś podał dane z dupy i mój adres zamieszkania. Co miesiąc dostaję listy od nc+, że zalegam z opłatami xD Pisałem do nich, ale nic nie są w stanie zrobić, bo muszę się zalogować i zmienić adres zamieszkania xDDDDDD

Wyjaśniam, że obowiązek informowania o zmianie danych adresowych spoczywa na osobie będącej Abonentem platformy nc+. Zmiana danych adresowych możliwa jest wyłącznie na wniosek Abonenta.


Ze względu na
  • Odpowiedz
@papalupakito: tydzień temu dostałem wezwanie do zapłaty, abonament i iPhone. Okazało się ze ktoś na NIP i dane mojej działaności, wziął umowę przez ich stronę. Pesel i nr dowodu osobistego oczywiście jakiś random, reszta dane JDG. Teraz czekam na odpowiedź Orange. Złożyłem reklamacje i oświadczenie o nie podpisywaniu umowy. Dostałem SMS że do 26 grudnia odpowiedzą. Chciałem zgłosić na policji, byłem na 4 komisariatach w Poznaniu, nikt tego nie przyjął
  • Odpowiedz
@Nycer: policja nic nie zrobi ale przynajmniej zgłosi dla celów statystycznych
1. aby uświadomić społeczeństwo o problemie
2. mniej ważne aby uświadomić (nieudolną) instytucje policji o problemie
  • Odpowiedz