Wpis z mikrobloga

Nie będę gorszy od @Pituch
W trzy godzinki zrobiłem wrocławskiego konstalzłoma

Nieścisłości to w zasadzie tylko brak numeru bocznego, którego nie daje specjalnie, głupio by to wyglądało jakby jeździło x tramwajów z tym samym numerem. A no i teraz zobaczyłem, że są osłony przednich lamp, których być nie powinno.

Wzorowałem się chyba na jednej ze starszych możliwych konfiguracji w barwach jasno niebieskich. Brak numeru trasy na tablicy zewnętrznej (musiałbym to domodelować, a nie chciałbym robić drugi raz robotę, robić unwrapa, przerabiać alphe, normale, speculary którą zrobił PEWEX ), to samo jeśli chodzi o tył. Drzwi nie modernizowane, czasem można spotkać z oknami ala nurek, które są też stosowane w protramach. U mnie są standardowe jakie były w orginalnym modelu.

Oprócz kolorku, mamy herb na przodzie, z tyłu żółta tablica zachowaj dostęp i w sumie tyle.

Chciałem spiąć je w dwuskład ale jak chce wybrać trailer w asset editorze, to są tylko tramwaje waniliowe, żadnych customowych ()

#wroclawskylines #citiesskylines
SwidraVytra - Nie będę gorszy od @Pituch 
W trzy godzinki zrobiłem wrocławskiego kon...

źródło: comment_m89s5QOFHlmcVSsS7iB8PcjdGTnj2u3y.jpg

Pobierz
  • 7
@SwidraVytra: kurde, zapomnaiłem jak się robi trailery. A musiałem je robić, bo przegubowe je mają. Pamiętam tyle, że bazowy model był w zakładce traktorów albo surowców.

Nie pamiętam tez nazwy poradnika na yt na bazie którego się wzorowałem.
@Pituch mam wyboru tylko waniliowe tramwaje, żadnych surowców niczego innego. Ale jest mod extended asset editor, może tak będzie więcej do wyboru.

No i jest jeszcze problem, bo po konwersji model nie jest w osi torowiska. Poprawiałem w blenderze by model leżał na pivocie ale nic to nie dało
@Pituch: Ok, udało mi się ogarnąć ale strasznie dużo zmiennych jest w samym położeniu modelu.
Musiałem wycentrować pivot point, co pomogło wypośrodkować model względem torów.
Potem się okazało, że model jest za nisko, wbija się w ziemię, co oznacza, że jest wiatrakiem i sobie fruwa śmigło przez model jak jedzie.

Najpierw musiałem przy dodawaniu nowego modelu wybrać middle albo end tram, zmienić co chce zmienić i zapisać.
Przeładować edytor, nowy obiekt