Wpis z mikrobloga

Siema. Szukam jakiejś nowej gry, w którą gra się dobrze w 2 osoby. Aktualnie mamy star wars rebelia, cyklady, scythe z dodatkiem i 7 cudow swiata duel. Spodobalo nam sie 7 cudow wiec chcielibysmy sprobowac jakas karcianke. Co myslicie o Gra o tron gra karciana? Jaka wersje kupic i o co chodzi z dodatkami? Ewentualnie jakie brac? O co chodzi z tym lcg i ccg, bo za bardzo tego nie ogarniam xD Chyba ze polecacie cos innego.
#grybezpradu
  • 16
@venomik: zglebilem troche temat z tym LCG i to nie to czego szukam w sumie xD wole raz kupic gre i zeby byla komplentna, ewentualnie jakies dodatki pozniej. To raczej dla bardziej pro graczy, a nie takich niedzielnych jak ja.

Troche poszukalem jeszcze i znalazlem dwa tytuly, ktore sa w miare podobne do 7 cudow. Osadnicy narodziny imperium i namiestnik. Ktos mial stycznosc ?
Troche sie doedukowalem i to czego szukam to deckbuilding chyba jesli chodzi o mechanike gry.

Jak ogramy ta gre to bede chcial wziasc jakas kooperacje, bo tego nie probowalismy jeszcze. Mysle nad nemesis ( niedostepny jak narazie) albo Gloomhaven, ale to za jakis czas narazie cos prostszego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Maestro333: LCG jest spoko dla niedzielnych graczy, rozegrasz sobie dwa razy kampanie na srednim poziomie trudności, jest klimat, jest fabula. Tylko ta cena.
Inna sprawa, ze Gloomhavrn nie polecam niedzielnemu graczowi. Nie daj sobie wmowic, ze to gra przygodowa z klimatem, to suchar z tekstem do preczytania pomiedzy rozgrywkami.
@Cairenn: czemu jest to zla opcja?

Vikings gone wild, ciekawe.

@venomik Hero Realms tez dobrze wyglada. Zobacze na yt jakies filmiki.

Teraz kupuje jakis mniejszy deckbulding, bo w 7 cudow mi sie przyjemnie gralo. A za jakis czas zaczaje sie na jakis duzy tytul, mozliwe ze kooperacje. Nemesis zrobil na mnie wrazenie i pewnie bym go kupil juz jakis czas temu, ale jest niedostepny. Nie gralem nigdy w kooperacje i chce
@Maestro333: Pomiędzy Hero Realms a Vikings gone wild jest zasadnicza różnica: ta pierwsza jest kierowana głównie do dwóch graczy, a ta druga sporo trafi jak gra się w dwie osoby - zdecydowanie najlepiej w trzy.
Jestem fanem deck buildingów, ale Vikings gone wild mi nie przypadł do gustu. Po dwóch partiach ta gra leży i nie wiem czy jeszcze po nią sięgnę kiedyś.
Wzialem ostatecznie Osadnikow narodziny imperium i dodatek do cyklad Hades ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak to troche ogramy to wjedzie Hero Realms i Nemesis, ale to na poczatku przyszlego roku jakos.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi ;)