Wpis z mikrobloga

Ile lat ludzie narzekają, że Wykop nie ma porządnej wersji mobilnej? Niby Web 2.0, a tu brak responsywnego stylu.... Jest tylko wykop.pl/m i wykop.pl/i, którym brakuje wiele. Wchodząc z telefonu na normalny wykop.pl widzimy takie o to dziwactwo, w którym znika belka. Good Guy Kamdz stworzył w pół godziny coś takiego: pierwszy screen, drugi screen. 10 linijek css... Dodatku z tego nie zrobię, bo jak niby skoro to ma być strona mobilna, więc stwierdzam zgon. Ale pokaże, że jak się chce to można.

@Xanthia @cooffeey @Dreszczyk @Tomek_Nowak @rozszpunka @domofon #css #mobilnywykop #maciej #dzobs
  • 26
@au_revoir:

jest tylko wykop.pl/m i wykop.pl/i, którym brakuje wiele


Chodziło mi właśie o takie funkcjonalności, a nie wygląd :P u mnie jest wszystko, zrobiłem częściowy parser wykopu po stronie serwera, który wywala co nie trzeba z htmla (by zaoszczędzić kb w telefonie), dokleja własny css i dopiero wyświetla.
@kamdz: a mozna to zrobić za pomocą dobrze napisanej aplikacji, która by nie musiałą za każdym razem ciągnąć setek linijek kodu reklam/cssów/skryptów tylko komunikowała się za pomocą API i zużywała mniej transferu no i szybciej działała... ale nie, trzeba zrobić kiepską aplikacje a potem jak ktoś narzeka napisać, że tak, wiemy, ale nie ma teraz czasu na takie coś @maciejkiner
@MasterSoundBlaster: nie udostępnię bo mi serwer pierd**nie, teraz stoi na localu, proste. Jak Ci tak zależy na weryfikacji to mogę wysłać fragmenty kodu.

p.s. nie znam się na PhotoShopie i takowego nawet nie posiadam, tak samo Gimpa i wszystkiego innego co nie jest Paintem z win7
@Dreszczyk: jasne że można, przy pomocy api byłoby najlepiej, wiadomo, że na fonie kb są najważniejsze, ale akurat teraz prowizorycznie na szybko zrobiłem tylko główną, ściągam normalnie stronę phpem, potem przy pomocy phpQuery wycinam kawałki które mnie interesują, sklejam, w head ładuję css i voila
@kasper93:

Widziałem ;) i też tak uważam, ale wątpię żeby udostępnił.

@kamdz:

Ale ja tego bym nawet nie używał, więc kod mi niepotrzebny. A nie takie rzeczy widziałem w Paincie, więc musisz tam naprawdę dobrze dziergać. Chociaż w sumie trzeba tylko porobić screeny i je umiejętnie do kupy skleić, więc Paint wystarczy w zupełności.

PS To o PS to był żart albo złośliwość jak ktoś woli tak to nazwać, bo