Wpis z mikrobloga

Mircy spod tagu #inteligentnydom #elektronika #elektryka i może #budownictwo oraz #budowadomu chciałbym wykonać instalacje inteligentnego domu. Z tego co czytałem na internecie działa to na zasadzie przekaźnika. Czy wystarczy, że kable 3x1,5 położę od punktu oświetlenia do skrzynki oraz kable od włączników 3x1,5 i skrętka pójdzie z włącznika do skrzynki? w skrzynce wszystko będzie się łączyło. Niema potrzeby łączenia skrętką punktu oświetlenia i łącznika bezpośrednio?
  • 6
@Michal_999_: Włączniki są elementem sterującym więc łączysz skrętką do modułów wejściowych i tyle, resztę się konfiguruje w sofcie, przynajmniej tak powinno być, używam F&Home radio i tam tak się to ustawia, ale ja użyłem tego producenta bo udało mi się rozkminić API i wszystko steruje se po swojemu z linuksa.
dktr - @Michal999: Włączniki są elementem sterującym więc łączysz skrętką do modułów ...
@dktr dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń. Z automatyką mam mało do czynienia. W tej chwili pochłaniam wiedzę wszelaką. Mam kilka miesięcy na okablowanie całego domu i chce to zrobić dobrze. :)