Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#rodzice #dzieci, #pytanie.
Dziecko ma samą gorączkę, lekko boli go brzuch (prawie nic nie je), ale duzo pije. Ciągle by spał. Walić do lekarza? Drugi dzień mamy temperaturę okolo 37,5 - 38.7. dzieciak level prawie 4.
Trochę świruję, ale juz nie wiem co robić.
Niby dzwoniłam do przychodni, ale powiedziała ze jak po 3 dniach się nie zmieni, to wtedy dopiero do lekarza. Mirko pomush ʕ´ ̥`ʔ
  • 42
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzejzon: jak bedxie coś grubszego to zastanawiam się, jak pobieranie krwi zrovic rskiemu dziecku xD szelkami go trzymają? xD
  • Odpowiedz
@Akayari ja musiałem na początku na chama. Nogami jego nóżki, głowa i ręce swoimi rękami. Niestety. Ale może da się z zaskoczenia i go zagadasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzejzon: jestem w stanie sobie wyobrazić starszaka. Jak mialam 7 lat lekarz i 3 pielęgniarki mnie trzymały do pobierania krwi xD

Te choroby mnie wykończą. Mama mi szybko zmarła i od tamtego momentu jest tragedia. A po urodzeniu pierworodnego, kazda jego gorączka to stres i nudności także dla mnie. Mam wrażenie, ze coś pominę i nie zauważe i on tez umrze xD. Tragedia :P
  • Odpowiedz
@Akayari nie bój się. Jana zeszłym roku miałem młodszego w szpitalu z podejrzeniem sepsy, potem białaczki w ciągu jednego pobytu. Lekarka mi go prawie wykończyła, ale już jest dobrze :)
  • Odpowiedz
@Akayari mój młody dostał wysypki na ciele. Moja mama uparła się, że moja żona musi do lekarza jechać i dla świętego spokoju pojechała. Lekarka olała sprawę i wywaliła nas do domu. Moja mama znowu się uparła i wysłaliśmy zdjęcie karku z wypryskami do naszej koleżanki, pediatry. Ta natychmiast rozpoznała sepsę i załatwiła nam w ciągu godziny miejsce w szpitalu na klinikach we Wrocławiu. Na miejscu okazało się, że pierwsze badania wykazują
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cacum3: @nama: @cacum3: @Akira: @dzejzon: wolam chociaz nie wiem czy mialam xD
Crp 58, przepisala nam antybiotyk. Jak cale dwa dni nie wymiotowal, to w gabinecie juz tak (no ale jak cały dzien się nie ruszał i leżał, to nic dziwnego :P), ale antybiotyk jest. Zaraz moze go podamy, z tym ze on dalej nic nie chce jeść. :C
  • Odpowiedz
@Akayari dało nam po dupie.
Nie zmuszaj małego do jedzenia. U nas działała kasza manna, rosołek. To nie masakrowało żołądka, a dawało trochę siły.
  • Odpowiedz
@Akayari: Jest coś takiego jak emla. Daje się pól godziny na rękę przed pobieraniem krwi i to znieczula.
Taki trick z uk.
W uk są też osoby przeszkolone do pobierania krwi u dzieci, trwa to pare sekund i serio żałuje, że nie ma takich osób w Polsce.
Jest też pozycja do trzymania dziecka.
Dziecko bierze się pomiędzy kolana i trzyma się jego ramiona swoimi ramionami - o wiele lepiej niż
  • Odpowiedz
@asique mamm emlę w lodówce. Nie o ból u nas chodzi, a o widok igły i krew. Nikt na stole w Polsce dzieci nie trzyma, nie wiem gdzie to widziałaś, ale to jakieś chore.
  • Odpowiedz