Wpis z mikrobloga

  • 7
odstawianie paroksetyny jest jednym z najgorszych moich życiowych doświadczeń, jeśli macie możliwość w ogole się na ten lek nie decydujcie
odstawienie innych ssri czy snri to jest przy tym #!$%@? pestka, nie mam pojęcia co on miesza w tym mózgu tzn mam ale #!$%@?... to jest po prostu piekło
jeśli już odstawianie to radzę dosłownie po okruszku mniej, ja dawkę zmniejszylem o 50%, przechodzę na inny lek z innej grupy niż te #!$%@? ssri
zastanówcie się 10 razy zanim zaczniecie brać paroksetyne, to najmocniejszy ssri, ja czytałem coś tam w necie że odstawienie beznadziejne itd ale odstawialem juz w zyciu pare lekow, substancji i nigdy się czarne scenariusze nie sprawdzaly, tutaj to doslownie pieklo


#farmacja #psychiatria #narkotykizawszespoko bo wiem ze duzo osob bierze ssri
no i #zalesie
  • 24
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lazer zalezy. Mnie nic nie bylo

pewnie ze zalezy nikt z nas nie jest taki sam ale jednak jest to najmocniejszy z ssri i wiele osob ciezko znosi odstawki, u mnie tak jak mówię jest doslownie masakra
  • Odpowiedz
@lazer: co znaczy najmocniejszy? samo powinowactwo niewiele znaczy, jest jeszcze kwestia koncentracji w osoczu. One wszystkie w podobnym stopniu SERT blokują. Paro bardzo szybko się usuwa z organizmu i przy odstawianiu masz gwałtowne skoki stężenia leku a nie ma małych tabletek. To powinno mieć wersje XR albo jakieś 5mg tabletki do dzielenia i odstawiania
dodatkowo to nie ma liniowej kinetyki, dawka 20mg wcale nie jest 2 razy silniejsza niż 10mg! to
10129 - @lazer: co znaczy najmocniejszy? samo powinowactwo niewiele znaczy, jest jesz...

źródło: comment_oqVqXOq99gPQx6SEjSAPTO5n9QCh6XVX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ciulus również brałem sertraline ja akurat nie mialem wiekszych problemow z odstawka z dawki bodajze 100 lub 150 do zera z dnia na dzien

mialem oczywiscie efekty odstawienia ale glownie standardowe efekty fizyczne tj zawroty głowy, takie prądy co po angielsku nazywa sie brain zaps, jakaś męczliwość itd.
w kazdym razie do wytrzymania, próbuj schodzic po doslownie kilka mg, to na pewno pomoże
  • Odpowiedz
@ciulus: Nawet nie strasz. Jestem na dawce 50mg Setraliny. Każde zmniejszenie lub zwiększenie powoduje zawroty głowy i derealizację. Powinienem 100mg łykać ale mój organizm tego nie akceptuje.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kryptomaniak92 możesz rozwinąć?

@quintus ja akurat tak jak pisalem sertraline przezylem dosc luzno choc typowe zawroty głowy i brain zapsy wystepowaly
paro mnie totalnie zniszczyla przede wszystkim psychicznie bo oprócz tych wyżej wymienionych pojawiły się ogromne natręctwa, nieprzyjemne slowotoki co w sumie do natrectw też można chyba zaliczyc, rozdraznienie, lęki, totalne rozkojarzenie itp.
najgorsze jest poczucie bezsilnosci bo nawet alprazolam w sporych dawkach 1,5 - 2 mg nie bardzo dawał sobie rade
  • Odpowiedz