Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Jeżeli od stycznia do czerwca byłem zatrudniony na cały etat. A od czerwca do teraz jestem zatrudniony na pół etatu. Na pół etatu ilość dni urlopowych jest ta sama tylko spada dniówka z 8 na 4 godziny. Moje pytanie jest takie. Co z moimi dniami urlopowymi które wypracowałem na cały etat. Przez 5 miesięcy byłem na cały etat więc to nie uczciwe jak teraz nagle te wszystkie godziny nagle zamieniły się na 4 z 8. Mam nadzieję że wytłumaczyłem. Jakoś w miare...
#prawopracy #kadry #pytanie #praca
  • 3
@Simfecstio Na pół etatu ilosc dni jest liczona proporcjonalnie więc jesli na caly etat masz (powiedzmy, bo nie wiem jaki masz staż pracy) 20 dni, to na pol etatu masz 10 dni. Wiec za pierwsze pol roku masz 10 dni a za druga połowę masz 10 x 1/2 = 5 dni urlopu. Wiec za caly rok masz w sumie 15. To co sie zmienia to dniówka, więc jak pracujesz 4 godz dziennie
U mnie jest inaczej. Na pół etatu też mam 26 dni urlopu ale każdy dzień jest po 4 godziny. Na stronie gdzie jest liczony mój urlop wpisane jest 26 dni, wykorzystane 10 z 26. 10 po 4 godziny. A co z moimi 5 miesiącami jak byłem na cały etat i miałem urlop po 8 godzin :(