Wpis z mikrobloga

Wykopki z #wroclaw może Wy macie jakiś pomysł?

Szukam dodatkowego zarobku - raczej jako kierowca i to nie na pełen etat, bo pomiędzy wolałbym się zająć własną działalnością.

Mam własne spłacone auto, ale pod Uberem nie chce mi się jeździć - zarobić się da, ale niepewność zmian, moje dbanie o auto i zwyczajnie przymus zrobienia dużej ilości kilometrów żeby zarobić mnie zniechęca.

Jak pisałem mam własną działalność i cały czas myślę co mógłbym złapać dodatkowego by dorobić - głównie na inwestycje we własnej firmie. Mam prawko kat C i licencję, ale nie znalazłem firmy która szukała by kierowcy na pół etatu.

Póki co jedyną sensowną dla mnie opcją jest taxi.

Ale zwyczajnie boję się szukania co miesiąc dwa nowej korporacji w której da się sensownie zarobić i nie zrobią z człowieka niewolnika - warunki nawet na własnej działalności bywają różne.

Może Wy macie jakiś pomysł na który sam nie wpadłem?

Z pomysłów które były a które odpuściłem;
- rozwożenie jedzenia (godziny spoko, zarobek słaby po policzeniu amortyzacji auta, podatku i paliwa)
- wynajem auta pod Uber (żal mi auta i pozostaje zresztą bez wozidła)
- kierowca C po EU po 2 tygodnie (dwa tygodnie poza domem - odpada nie mam jak realnie zająć się swoją stroną)
- kierowca magazynier (śmieszne zarobki, nawet na własnej działalności i raczej 3/4 - 4/4 etatu)

Oczywiście myślałem też o pracach nie związanych z kierowaniem, ale to tutaj mam największe doświadczenie, reszta to grzebanie w kompach, rękodzieło i destrukcja xD (uwierzcie, na złomiarzy też patrzyłem xDD)

Zrobię wszystko żeby utrzymać się sensownie na powierzchni - moje rękodzieło idzie do przodu, ale następnego roku bez dodatkowych wpływów raczej nie wytrzymam, szczególnie że chce jeździć po targach po całej Polsce.

Ktoś cos? ;>

#praca #pytanie #czlowiekszukapracy #pracbaza #taxi
  • 7
@bkwas: Dlaczego uważasz że będziesz musiał szukać nowej korporacji co dwa miesiące? Wprawdzie rynek pustoszeje (na rzecz przewozów i tzw. tanich taxi), ale zostało jeszcze parę firm z tradycjami, gdzie jeździsz na miejskich stawkach, do firmy oddajesz ustaloną kwotę, nie zajedziesz auta i nie pracujesz wg żadnego grafiku. Najlepiej byłoby zapukać do ZTP albo Serc, ale wątpię, aby przyjęli kogoś bez doświadczenia (chociaż kto wie). Zostają jeszcze Expresy (chociaż ta firma
@Tomcio_W moje doświadczenie w pracy jako taxi to tak naprawdę tylko Uber - ok 500 udokumentowanych przewozów i wysoka średnia 4.9

Poza tym jako kierowca zawodowy jeździłem po całej eu busem i później ciężarowym, zrobiłem przez 6 lat zawodowego życia ponad pół miliona kilometrów więc doświadczenie za kółkiem mam, tak samo w pracy z klientem.

Ale korpo taksówkarskie kojarzy mi się raczej ze staniem a nie jeżdżeniem ja wolałbym jeździć czwartwk-piatek-sobota ew.
@bkwas: Jakbyś spróbował wejść w świat taxi to tym doświadczeniem w Uberze się nie chwal - to specyficzna grupa zawodowa, która pewnych rzeczy nigdy nie zrozumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akurat takie godziny i takie dni o których mówisz to okres zwiększonego zapotrzebowania na taxi i myślę że w żadnej korporacji nie ma wtedy mowy o jakimś podpieraniu słupka przez niezliczoną ilość godzin (choć to po prawdzie
@Tomcio_W dzięki Mirku ;)

A która korporacje byś polecił? Nie zaszkodzi mi się przejść do poleconej i spytać już na żywo jak wyglądają warunki, ew. Umowa, obowiązki itp
@fryco wolałbym coś co mógłbym podczepić pod działalność - a wynajem operatora wózka widłowego to nisza której nie chce wypelniać :D

Choć nie powiem, strasznie mi się fajnie jeździło wózkami, kiedyś na magazynie wsiadałem kiedy tylko mogłem