Wpis z mikrobloga

#policja #prawo #polska

https://www.tvn24.pl/kalisz-pobicie-policjanta-lowcy-glow-zatrzymali-prowodyra,989991,s.html

Wczoraj na głównej był wykop o pobiciu przez 4 mężczyzn policjanta. Można było usłyszeć pełno głosów, że na pewno nie za darmo, że pewnie po pijaku cwaniakował i przechwalał się że jest policjantem, że to dobrze że został pobity bo wystawiał głupie mandaty.

Co na to mówi rzecznik policji:

"Do incydentu doszło około godziny 4 nad ranem. Funkcjonariusz na co dzień pełni służbę w powiecie ostrowskim. W Kaliszu był prywatnie z bratem w jednym z lokali gastronomicznych. Tam został rozpoznany przez biesiadników jako policjant. Kierowano do niego obelgi - mówi młodszy inspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Jak relacjonuje policja, funkcjonariusz opuścił lokal i chciał odjechać. I to właśnie wtedy miał zostać zaatakowany. Napastnicy pobili go do nieprzytomności. (http://www.tvn24.pl)"


Gość został rozpoznany jako policjant a gdy się wycofywał żeby nie zaogniać sytuacji został zakatowany przez patusów. Ale dobrze bo jest psem, psy można bić.


"Ze wstępnych informacji wynika, że ma wiele złamań w obrębie czaszki. Ma również uszkodzoną i połamaną szczękę - wylicza Borowiak. Rano przeszedł operację. Jego stan lekarze określają jako poważny, ale niezagrażający życiu. Poszkodowany policjant na razie przebywa w kaliskim szpitalu, ale to wkrótce może się zmienić. - Są zalecenia, aby przewieźć go do Poznania do instytutu chirurgii szczękowej, gdzie najprawdopodobniej lekarze będą musieli przeprowadzić zabiegi chirurgiczne - dodaje Borowiak. (http://www.tvn24.pl)"


Czyli prawdopodobnie zrobili z człowieka kalekę za to że miał czelność nosić mundur i chronić zwykłych ludzi przed przestępcami. Ale dobrze mu tak bo mandaty pisał.

Czwarty z mężczyzn - jak informuje wielkopolska policja - 25-letni "prowodyr i najbardziej agresywny" zatrzymany został w poniedziałek wieczorem przez zespół pościgowy tzw. policyjnych łowców głów z Poznania. Ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu w Koninie. Był ścigany przez cztery prokuratury za sprawy kryminalne. Jak przekazał TVN24 Andrzej Borowiak, mężczyzna wcześniej przebywał w areszcie tymczasowym, gdzie był karany dyscyplinarnie za łamanie regulaminu. (http://www.tvn24.pl)

Ale to dobry chłopak był, zakatowałby was z zimną krwią ale dobrze bo tym razem padło na znienawidzonego psiarskiego.

A tu proszę, ciekawostka, nasi bliscy sąsiedzi, tak samo jak my przeżyli komunizm i zobaczcie sobie jak ludzie reagują na policjantów, jak policjanci wyglądają, jak są wyposażeni. Nigdy w życiu w Polsce nie spotkałem się żeby jakiś przechodzień kibicował mi kiedy ścigałem przestępce, jedyne co można w tym kraju usłyszeć to że jestem bandytą w mundurze, jestem agresywny i czepiam się ludzi zamiast ścigać bandytów. Zawsze to policjant jest tym złym a nie ten kogo ściga.
Kezcliw - #policja #prawo #polska 

https://www.tvn24.pl/kalisz-pobicie-policjanta-...
  • 44
Nigdy w życiu w Polsce nie spotkałem się żeby jakiś przechodzień kibicował mi kiedy ścigałem przestępce, jedyne co można w tym kraju usłyszeć to że jestem bandytą w mundurze, jestem agresywny i czepiam się ludzi zamiast ścigać bandytów. Zawsze to policjant jest tym złym a nie ten kogo ściga.


@Kezcliw: Złote słowa. Nic dodać, nic ująć.
@Kezcliw: Mam mieszane uczucia, z jednej strony robi mi się cieplej na serduszku z drugiej wiem, że taka sytuacja to będzie pretekst, żeby rozszerzać przywileje i uprawnienia policji i zaostrzać prawo, które stosuje się wobec obywatela. „Patrzcie jak jest niebezpiecznie, prawie zabili policjanta, trzeba coś z tym zrobić!” takie glosy będą podnoszone, mimo że prawda jest taka, że raz na rok może jakiś debil albo desperat da się sprowokować i faktycznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kezcliw: przez lata nazbiera się trochę podziękowań za robotę. Można je sobie powiesić na ścianie na pamiątkę. Dla orderów nikt się nie przyjmował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kezcliw Z moich obserwacji wynika, że przeciwnikami policji w 99% przypadków są osoby z najniższych warstw społecznych (potocznie patusy) oraz innej maści cwaniaki, którzy swoje za uszami mają ¯_(ツ)_/¯
Normalni obywatele są zawsze z Wami (Policjantami) i nawet jeżeli komuś zdarzy się otrzymać jakiś mandat to przecież rozumie, że otrzymał go za własne przewinienie a dorosły człowiek za swoje czyny bierze odpowiedzialność - mandat jest wypadkową działań np. przekroczenia prędkości. Wasza praca
@Kezcliw: Pobicie policjanta to oczywiście bulwersująca sprawa ale:

Był ścigany przez cztery prokuratury za sprawy kryminalne. Jak przekazał TVN24 Andrzej Borowiak, mężczyzna wcześniej przebywał w areszcie tymczasowym, gdzie był karany dyscyplinarnie za łamanie regulaminu.


serio trzeba #!$%@?ć policjantowi żeby się doigrać i trafić do pierdla? Fajne to państwo polskie, takie poważne w #!$%@?.
@willard: Zobaczymy jak się to skończy, czy sąd przychyli się do tymczasowego aresztu i na koniec jaki będzie wyrok za to. Państwo Polskie kuleje na każdym szczeblu, na szczeblu karnym też, wszystko to co widzi zwykły obywatel jest tylko pudrowaniem trupa moim zdaniem.
jedyne co można w tym kraju usłyszeć to że jestem bandytą w mundurze, jestem agresywny i czepiam się ludzi zamiast ścigać bandytów. Zawsze to policjant jest tym złym a nie ten kogo ściga.


@Kezcliw: Akurat w tym przypadku powinieneś mieć pretensję do kolegów po fachu, którzy są mentalnym betonem i nigdy nie powinni znaleźć się w tej pracy. Tego typu uprzedzenia o których piszesz nie wzięły się znikąd.
@romek898: Czesi, Niemcy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie, Litwini i reszta krajów bałtyckich, cała skandynawia, USA, UK, myślisz że tam nigdy nie było mentalnego betonu? Tam do dziś policja pałuje jak nasze stare dobre ZOMO a mimo to każdy obywatel uczony jest szacunku do munduru. Z czego to wynika? Czarne owce są w policji na całym świecie, a nawet jestem skłonny powiedzieć że za granicą jest ich nawet więcej patrząc na filmiki z
@Kezcliw: Sami sobie ciężko zapracowaliscie na takie poważanie wśród ludzi, więc proszę teraz nie płakać jak to okropne społeczeństwo was krzywdzi. Zmiany zacznijcie najpierw od siebie i swojego zachowania w stosunku do obywateli. I mówi to osoba, która w życiu nie dostała nawet mandatu, ale kilkulkokrotny kontakt z polską policją niestety nie pozwala mieć o was innej opinii.
@Kezcliw: Ale tak naprawdę co nas obchodzą Czesi, Niemcy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie, Litwini, Amerykanie, Anglicy i Gruzini? Pracują w polskiej policji, czy jak? Poza tym, piszesz, że w innych krajach obywatele uczeni są szacunku do munduru, co jest zapewne świetną rzeczą. U nas jest problem, bo przede wszystkim to osoby, które do tego munduru powinny mieć największe poszanowanie, czyli policjanci, tego nie mają. Zacznijcie oczekiwać najpierw od siebie, potem od innych,
@Kezcliw uczą szacunku do mundury bo w inny sposób by go nie dostali. Przecież policja zawsze swoich broni, jak ktoś zaczyna mówić co się dzieje w środku to szybko jest prostowany.

Jesli chcą szacunku w Polsce, to może niech nie łapią dzieciaków z gibonem, czy wlepiac mandaty ludziom za spokojne siedzenie na ławce z piwkiem. (darcie mordy czy śmiecenje powinno być pietnowane)

Żeby nie było, nie pochwalam tego pobicia.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MentorPL: ja jestem przeciwnikiem policji, a nie jestem patusem, wręcz przeciwnie. Policja w Polsce to instytucja niepotrzebna, marnotrawi pieniądze podatników na utrzymanie sebastianów w niebieskich mundurach. Czym patus, który może legalnie #!$%@? kogoś w kiblu różni się od patusa, który może kogoś dotkliwie pobić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@romek898: To nas obchodzi że polscy policjanci robią to samo co ich koledzy w zachodniej europie i tam za to samo są szanowani a w Polsce pogardzani. Tym się różnimy od zachodnich krajów a nawet naszych sąsiadów. Nie szanujesz policjanta za ogólniki, bo policjanci nie szanują munduru, którzy policjanci? Na czym to nieposzanowanie munduru niby wygląda, że mandaty piszą? Że policjant był chamski? No dobra, taki sam chamski policjant będzie w