Wpis z mikrobloga

porownujesz sprzedaz garnkow za 11k za zestaw do religii?


@noshieeeeeeet: porównuję p-------------e się do tego na co ludzie wydają DOBROWOLNIE SWOJE pieniądze do tego na co ludzie wydają DOBROWOLNIE SWOJE pieniądze

Chociaż w sumie masz rację, jedno i drugie to przekręt
Ale jednym przypadku mam przynajmniej coś co ma jednak jakąś konkretną, namacalną i użyteczną wartość - garnki
a w drugim nawet tego nie ma...
  • Odpowiedz
@takija: w jaki sposób?
Żebyśmy się dobrze zrozumieli, ja jestem za tym aby w obu przypadkach ludzie mieli prawo tak tą kasę "zainwestować". W końcu to ich pieniądze.
Ale mam też prawo obie te metody inwestycji ocenić, moim zdaniem jedno i drugie jest graniem na ludzkiej niewiedzy i nadziei.

Gdzie jest tu manipulacja?
  • Odpowiedz
@takija:

porównać — porównywać «zestawić ze sobą jakieś osoby lub rzeczy, aby znaleźć ich cechy wspólne i cechy różniące»

przyrównać — przyrównywać «zestawiając dwie lub kilka rzeczy albo osób, znaleźć między nimi
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: Czyli zacytowałeś jakieś definicje słów, ale dalej nie rozumiesz co te słowa znaczą. Pomogę Ci. W jednym przypadku chodzi o dobrowolne wpłaty drobnych kwot, za co ludzie otrzymują coś, co uznają za warte tych pieniędzy, a w drugim za pomocą nacisków i manipulacji zmusza się ludzi, najczęściej starszych, z ograniczonymi możliwościami rozumienia, do zakupu produktów, które są w stosunku do ceny w zasadzie bezwartościowe. Do tego za kwoty, na
  • Odpowiedz
za pomocą nacisków i manipulacji zmusza się ludzi, najczęściej starszych, z ograniczonymi możliwościami rozumienia, do zakupu produktów, które są w stosunku do ceny w zasadzie bezwartościowe. Do tego za kwoty, na które są najczęściej miażdżącym obciążeniem na wiele miesięcy lub lat, bo wymusza się branie kredytu spłacanego z głodowej emerytury.


@takija: ten fragment opisuje kościół czy sprzedaż garnków? Bo jak dla mnie to równie dobrze możesz opisywać Radio Maryja/Budowę Lichenia/Kołdry
  • Odpowiedz
@takija: Wdałeś się w dyskusję z gościem którego (nieżyjąca już) babcia wpakowała taką cześć swojej emerytury w budowę Katedry w Licheniu że gdzieś tam na murze budynku jest tabliczka z jej imieniem.

A książeczki z blankietami wpłat to przychodziły pocztą jeszcze po jej śmierci.
Co jest dowodem na to że kościół pamięta o tobie nawet gdy odejdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
porownujesz sprzedaz garnkow za 11k za zestaw do religii? no sorry ale zbyt duzym dzbanem jestes zeby dyskutowac z toba na powaznie


@noshieeeeeeet:
I co, może mi powiesz, ze Jezus byłby dumny z tego co robi Szustak, tak? xDDD
  • Odpowiedz
@simperium: myślę, że można przesłać to Tobie, bo słychać że sam możesz tego potrzebować, biorąc pod uwagę jak reagujesz na logiczne argumenty


@mam_klucz_do_sracza
Człowiek, którego próbujesz obrazić na tym obrazku ma więcej logicznych argumentów od ciebie, bo jak widzę twoim jedynym "logicznym" argumentem jest hehe kościół wykorzystuje ludzi i pierze im mózgi i w ogóle kościół to zacofanie. Gimboateiści twojego pokroju (czyli biorących sobie za punkt honoru walkę z
  • Odpowiedz
skoro nie potrafią zrozumieć, że ludzie od tysiącleci wierzą, że po tym k--------u zwanym ziemią trafią w inne miejsce


@Wokawonsky: ale cały czas piszemy o tym że ludzie w to wierzą
że wierzą w to na tyle mocno że są gotowi na to wydawać kasę
mało tego
Podkreślamy że wierzą w to na tyle mocno żeby wydawać na to kasę nie mając najmniejszych dowodów na istnienie tego
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: dlaczego o Planecie Ziemi mówisz k--------k dziecko. Technologia pozwala nam latać w kosmos, widzieć świat z orbity, kolonizować inne planety, możliwości są nie skończone. Zdajesz sobie sprawy chłopcze, że KOSCIÓŁ KATOLICKI utrzymywał dzieło MIKOŁAJA KOPERNIKA o ciałach niebieskich przez ponad 100 lat w rejestrze ksiąg zakazanych ? nie ośmieszaj się już, i pooglądaj swojego szustaka, on ci wszystko wytłumaczy jak powinieneś mysleć.
  • Odpowiedz
@Fearaneruial Piszecie, że wierzą ale nie potraficie uszanować, że każdy może sobie wierzyć w co chce.

Poza tym nikt tu niczego nie kupuje. Tak ochoczo obrażasz innych, nawet nie mając pojęcia o czym piszesz.

Poza tym nikt nie musi wpłacać i nikt nikogo do wpłaty nie namawia. Ludzie są gotowi wpłacać kasę na typów, którzy chcą sobie kupić nową skórkę do broni w csie, więc dlaczego nie byliby gotowi wesprzeć kogoś,
  • Odpowiedz