Wpis z mikrobloga

Kumple passat B5 fl 1.9 TDI
jechałem teraz do pracy 30km Auto bardzo powoli przyspiesza, praktycznie nie przyspiesza... zatrzymałem się na przystanku z zgasiłem silnik na pół minuty i potem już było ok. Zdarzyło mi się to drugi raz od 3 tygodni...Kopci na postoju, ale też nie zawsze.
Może to być filtr paliwa ? Albo katalizator??
#samochody #passat #mechanikasamochodowa #auto #diesel #motoryzacja
  • 51
  • Odpowiedz
@GodALLU: zawiesza Ci się kierownica spalin w turbinie i silnik przechodzi w tryb awaryjny, jeździ wtedy jak sdi, Turbo do czyszczenia lub regeneracji
  • Odpowiedz
@GodALLU: ja bym stawial ze auto wchodzi w tryb awaryjny, przewaznie tak sie dzieje jak komputerowi cos sie nie spodoba i uzna ze nie chce zebys #!$%@? auto. Czesto jest to cos z dawka paliwa. Podlaczysz pod komputer to znajdziesz winowajce. Na pewno masz tam kod bledu
  • Odpowiedz
@GodALLU: Nie ruszaj turbo w ciemno, bo to wywalanie kasy. Diagnozy trzeba. Odczyta bledy, moze to wcale nie jest blad cisnienia. Poruszac sztanga od turbo, sprawdzic czy sie nie zacina.
  • Odpowiedz
@GodALLU: wydaje mi sie ze turbina nie odpalila by trybu awaryjnego tylko po prostu przestala dzialac. Ale to na spokojnie, najpierw komp. A turbine w razie czego wygrzebiesz jakas uzywke albo bedziesz jezdzil bez dopoki nie uzbierasz kasy na nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PtactwaWiele: turbina nie odpala trybu awaryjnego tylko po prostu zacina się w jednym położeniu i nie masz mocy, bo łopatki są źle ułożone. Niekiedy jest tak, że dopiero od 3000 obrotów auto ciągnie, a niekiedy jest tak, że w ogóle nie pojedzie ;)
  • Odpowiedz
@PDCCH: wiem że możemy sobie gdybać. Po to jest forum. Może dziś pojadę niech podepnie pod kompa i zobaczy. Robić nie muszę dziś. Tylko #!$%@? myślę o tym cały czas i nie daje mi to spokoju. Ale możliwe że to turbo jak po ponownym uruchomieniu silnika było wszystko ok ?
  • Odpowiedz
@GodALLU: tak, możliwe, ja tak miałem. Zacinało mi się, wpadał tryb awaryjny i jechał jak SDI. Ponowny rozruch pomagał. Jak jechałem trasę to nawet podczas jazdy gasiłem i odpalałem auto bo jak się zacięła podczas wyprzedzania to prawie pełne gacie miałem xD
  • Odpowiedz