Wpis z mikrobloga

@noshieeeeeeet: pokazałem ci że twój argument to inwalida, bo kościół nie utrzymuje się tylko z dobrowolnych datków tylko z miliardów które dostają z budżetu.

To mam lepszy pomysł : ci którzy chcą państwa wyznaniowego i utrzymywania kościoła z podatków niech wyjadą do Watykanu albo np. Arabii Saudyjskiej., Tam poczujecie się jak w domu, i nawet żadnego lewactwa nie będzie.
@DESON0: fundusz kościelny, pensje katechetów i kapelanów, emerytura i zus księży, notoryczne przekazywanie im ziemi za 1zł, zwolnienia z podatków w tym od gruntów, fundowanie remontów (jedyny sensowny wydatek jeśli chodzi o zabytki). Za same lekcje religii w szkołach płacimy ponad 1.5 miliarda rocznie.

No i widzisz, nie ma finansowania in-vitro, mimo ogromnego sukcesu tego programu. Zamiast tego finansują NPR. To co, kiedy przestaną finansować kościół, skoro in-vitro już nie ma?
@noshieeeeeeet Polska to nie jest kraj katolicki, tylko świecki, czemu dowodzi konstytucja.
Patrząc na to jak szybko się Polska laicyzuje (najszybciej na świecie z pokolenia na pokolenie według Pew Research Center), to zamiast mówić o kraju katolickim za kilka lat będziesz mówić o uszanowaniu mniejszości katolickiej ( ͡º ͜ʖ͡º) Wśród młodego pokolenia katolicy to mniej niż 1/4 (CBOS)
@noshieeeeeeet no jednak nie jest i obyś sama niedługo nie musiał palić wrotek. Wiem że to ciężko przyswoić do małej katolickiej główki (w szczególności jak jest wypełniona po brzegi szambem) ale fakt tego iż w Polsce jest więcej katolików nie jest tożsamy z tym że Polska to kraj katolicki. No ni #!$%@? jednak nie
P.....k - @noshieeeeeeet no jednak nie jest i obyś sama niedługo nie musiał palić wro...

źródło: comment_983aGB059nlZeewPv3CTx4JWX2iHOAPt.jpg

Pobierz