Wpis z mikrobloga

#studbaza #fizyka #nanotechnologie czasem się denerwuję na te nano sprawy, bo zapominam, że to wszystko dzieje się w skali atomowej. I tak np. czytam teraz o pompach do wysokiej i ultrawysokiej próżni, i muszę przestawiać myślenie z makro-wypompowywania powietrza, na nano-wupompowywanie, czyli po prostu usuwanie cząsteczek gazu, a nie objętości, w których mamy mole cząsteczek. Niby nic, a jednak. W ogóle spodobało mi się stwierdzenie mojego taty na temat moich nanoprzygód, jak byliśmy u dziadków. Otóż jak im coś tam tłumaczyłem w prostym języku, w końcu powiedział, że to jest jak to, co mówi ksiądz: trzeba brać na wiarę, bo i tak tego nie zobaczysz, a nawet jak "zobaczysz", to i tak nie wiesz, czy to co widzisz jest prawdziwe :D Dobra, wracam do czytania o robieniu UHV i innych ciekawostkach :D
  • 12
@Gacrux: @karvon nie czytam teraz artykułów tylko prezentacje od pana profesora, bo muszę zdać egzamin z przedmiotu "technologie wytwarzania nanostruktur", a ich nie mogę udostępniać, więc wybacz :( Ale z nano ostatnio np. wyhaczyłem taki serwis i jest tutaj sporo ciekawych rzeczy, tzn. oprócz newsów, opisy sprzętów, metod badawczych i w ogóle, ale jeszcze nie zgłębiłem jej za bardzo, bo nie mam weny, biorać pod uwagę inne obowiązki :) Przepraszam, że
@majas: podbijam pytanie aniu_ta. Co dalej, gdzie obiecują zatrudnienie? Jest coś na polskim rynku poza ośrodkami badawczymi i pracą na uczelni?

Poza tym nie rozumiem nieudostępniania materiałów używanych do edukacji. Państwowa posadka, państwowe pieniądze na badania itd a dzielić się nie chcą... Może masz jakichś psorów którzy mają ciekawe materiały na stronach w zakładach dydaktyka? :))