Wpis z mikrobloga

Ponieważ mam wrażenie, że moja wczorajsza odpowiedź na pewien post, gdzie nazwano Ankę "ukraińskim ścierwem" nie została poprawnie odczytana, a być może błędnie została potraktowana jako jej obrona, postaram się rozwinąć temat bardziej.
Zachowanie Anki w programie jest beznadziejne i bezsprzecznie w miarę upływu czasu/przebiegu programu mamy coraz większe pojęcie o jej beznadziejności oraz o tym, że to ona jest w tym programie największą aktorką ( wystarczy tylko porównać jej kreację z początku programu i to, jaka jest teraz - chyba nie tylko ja mam wrażenie, że jest coraz bardziej prawdziwa, a co za tym idzie ma coraz większą rzeszę przeciwników, bo odsłoniła bielmo nawet tym, którzy wcześniej nie dostrzegali w niej kreacji na kogoś innego ).
Jednak uwagi typu: ukraińskie ścierwo itp. powodują, że zostaje odwrócona uwaga od beznadziejnej postawy Anki i odnosi wręcz przeciwny skutek, bo jej zwolennicy zawsze mogą to wykorzystać i skupić się zamiast na winach Ukrainki, to na rzekomym uprzedzeniu do Ukraińców.
A to chyba nie o to chodzi, tylko o to, aby wypowiadać się merytorycznie, krytyka była konstruktywna i nie stanowiła punktu zaczepienia dla coraz mniej już licznych ( na szczęście ) obrońców Anki.
W przeciwnym razie nadal będziemy musieli się z nią męczyć i zostanie wybielona, tak jak we wczorajszym nocnym programie.
Chodzi o to, aby być mądrzejszym i nie dawać łatwej pożywki obrońcom Anki i utwierdzania ich w tym, że ona taka biedna, bo to ona akurat w tym programie jest teraz głównym agresorem, a nasza reakcja jest jedynie odpowiedzią na to, co ona robi i na poczucie niesprawiedliwości, chociażby odnośnie wczorajszego BBNocą

#bigbrother
  • 4
@skubarozpruwacz: Zgadzam się. Big Brother to program odkrywający nie tylko kolejne twarze uczestników, ale też pokazujący przywary społeczeństwa. Poprzednia edycja udowodniła, że Polacy są homofobami, bo krytykując Łukasza skupiano się nie na jego zachowaniu, a na jego orientacji, wyzywając go od ciepluchów. Anka jest złośliwa, zarozumiała, pamiętliwa, mściwa, skupiona na sobie, nie umie przyznać się do błędu. To są cechy ludzkie, a nie cechy konkretnej nacji, więc ubliżanie Ance z powodu