Wpis z mikrobloga

@danio_96: Skleić się da, ale nie będzie to estetyczne rozwiązanie. Weź dwuskładnikowy klej UHU Epoxy i jakoś to złączysz. Powinieneś zmatowić powierzchnię, oczyścić alkoholem i będzie trzymać do czasu, aż zrobisz nowe oprawki.
  • Odpowiedz
@danio_96: sprobuj w Twoj Punkt Widzenia na Madalinskiego. Maja tam mnostwo oprawek, a moze da sie szkla przelozyc do innej podobnej ksztaltem oprawki. Plastikowe rzadko sie naprawia. Popytaj w salonach czy nie zamowia Ci chociaz frontu oprawy. Oczywiscie odplatnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phoropter: Dzięki za radę, ale ta oprawka kosztowała 500-600zł więc raczej bez sensu. Chodziło mi o jakieś chwilowe rozwiązanie, w pracy muszę wymuszony urlop wziąć przez to ()
  • Odpowiedz
@danio_96: Widac jaki to model oprawki? Jak nie widac to moge to naprawic za kilkadziesiat zl ale potrwa z tydzien, mam czlowieka w Poznaniu co takie cos naprawi. A jak masz model to moze uda mi sie zalatwic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@idziol: Z tego co widzę w sieci, to chyba ten model Tommy Hilfiger TH1328 VLK. Sprawdzę jeszcze później jaki dokładnie model kupiłem.
Widzę, że cena spadła więc może jeszcze raz tę same kupię.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phoropter: Dokładnie, tyle że dzisiaj byłem u optometrysty i nie wg niego w obecnym stanie nie ma sensu wyrabiać jakiekolwiek soczewki, okulary.
Zalecił mi, abym zrobił topografię rogówki. Wiesz coś może o tym badaniu?
  • Odpowiedz
@danio_96: Badanie topografi rogówki wykonuje się wtedy jeśli, mamy doczynienia z podejrzeniem stożka rogówki, lub jakiś innych nieregularności rogówki. Kieruje pacjentów na to badanie gdy ostrość wzroku jest osłabiona na jednym oku a wcześniej tego nie było albo pomiary astygmatyzmu i krzywizny rogówki były podejrzanie wysokie. Pomiar jest szybki i bezbolesny a pokazuje mapę rogówki. Różnica jest spora bo popularny autorefraktomtr (czyli tak zwany komputerowe badanie wzroku) mierzy 4 punkty
  • Odpowiedz