Wpis z mikrobloga

Jestem naprawdę ciekawy co o Solpolu sądzą mirki z #wroclaw . Patrząc na to jak aktywiści z TUMW starają się przepchnąć status zabytku dla dzieła Pana Jarząbka jestem pełny podziwu argumentom jaki znajdują żeby go obronić. A wy co sadzicie o tym super budynku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Link do opinii TUMW
Darth_Gohan - Jestem naprawdę ciekawy co o Solpolu sądzą mirki z #wroclaw . Patrząc n...

źródło: comment_8F6UavKJ6TrqexORbFaYYpEaLXxIgcq3.jpg

Pobierz

Solpol trzeba....

  • zburzyć 86.3% (560)
  • zachować 13.7% (89)

Oddanych głosów: 649

  • 43
  • Odpowiedz
Żeby dobrze odpowiedzieć to trzeba by było wiedzieć co tam powstanie. Niestety (przy całej brzydocie Solpola) obstawiam, że na 99% powstanie tam coś jeszcze gorszego.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: jak to sie mowi "dol wit et" ^^ opinia jak dupa - kazdy ma swoja ;) wole takie solpole niz kolejne nudne biurowce wciskane gdzie sie da. przeciez jak go skaskuja to wiadomo co tam jaca odwali...

@KetevaN: przecież juz jest #!$%@?. a lepiej nie bedzie bo jak wyzej zauwazono powstaja tylko nudne do wyrzygania biurowce. kakofonia > miasto szklanych biurowcow.

@misiek_kobi amen!
  • Odpowiedz
@Domciu: Well na Ostrowie jest ten piękny biały budynek archiwum katedralnego także starczy.
@Shagot: Jaca chyba nie ma nic do tego terenu tylko to Solorza jest. Kij wie ale raczej nie byłoby mega tragedii, chociaż to miasto potrafi zaskoczyć. Z takim punktem widzenia mogę się zgodzić.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: zabytkiem nie bo to nadużycie, natomiast uważam, że Solpol to doskonałe świadectwo swoich czasów - tęsknoty za kolorem, dynamizmem, zachodnim światem, obrazkami z serialu dynastia itd. Należy go zostawić. W zestawieniu z sąsiadującym kościołem naprawdę tworzą ciekawy duet.
Ogólnie architektura będąca świadectwem pewnych epok powinna zostać i taki sam pogląd mam na temat PKiN. To część naszej tożsamości narodowej. Legitymacje partyjne dziadków można wyrzucić, książki i obrazy spalić, ale budynki
  • Odpowiedz
@Domciu: Tym białym gniocie co jest przed katedrą. Budynek duch.
@Cesarz_Polski: Heil Wrocek!
@krave: Well mi jako świadectwo tych czasów starczą inne budynki Jarząbka. Chociażby ten na Wyspiańskiego.
PKiN jednak byłoby ciut trudniej wyburzyć bo i większy jest ciut bardziej niż Solpol. Czy tworzą ciekawy duet? Na pewno. Kompletnie do siebie nie pasują to też. Ja rozumiem, że niektóre rzeczy powinny zostać ale trzymanie takiej tandety, która w dodatku
  • Odpowiedz
@krave: Solpol i kościoł św. Doroty tworzy duet? W czym? Pałac Kultury i Nauki to o wiele grubszy temat, więc postmodernistycznego domu handlowego do PKiN bym nie porównywał. Nie ta skala.
@Darth_Gohan: Sorry, ale nadal nie wiem o który budynek Ci dokładnie chodzi. Tam żaden się zbytnio nie wyróżnia. Wszystkie mają jakąś cechę wspólną, ale w sumie pies ogryz, bo temat dotyczy Solpola, a nie Ostrowa. To był jedynie przykład,
  • Odpowiedz
Jak tak możesz mówić :) To była tylko wprawka ;P


@Darth_Gohan: nie była, powstał kilka lat później niż Solpol (jakoś 97/98), chyba dlatego jest nieco spokojniejszy xD
@Domciu: owszem, nawet takie było założenie mistrza Wojciecha żeby połączyć stare z nowym
  • Odpowiedz
  • 0
@Darth_Gohan: To wszystko z braku kawy :d. Nie wiem czemu szukałem budynku 'wewnątrz' Ostrowa, a nie tu przy Odrze. Też jestem zdania, że no nie zgrywa się z innymi budynkami. Wielu osobom ten nowy hotel co powstał za katedrą też nie pasuje chyba nazywa się The Bridge.
@krave: No to trochę go poniosło późny gotyk z postmodernizmem. Dusza artysty :d
  • Odpowiedz