Wpis z mikrobloga

Mam pewną teorię: tabela wynikowa z zadania wskazuje na punkty w przestrzeni. Skoro są 2 parametry założyłem że jest ot tabela 2 wymiarowa. Nie doszedłem jeszcze na co one wskazują ale może mają bezpośredni związek z CBA albo z gwiazdami?
Ktoś coś?

#cbazadania
  • 26
  • Odpowiedz
@metexmm: @dictionaryman: litery Ł i Ź za 2 pkt, to by rozwiązało problem z m. Białystok i m. Łódź (10 i 6 na mapie), a co z "5" koło m. Lublin (6 na mapie) i "4" koło m. Bydgoszcz (9 na mapie), reszta by pasowała (biorąc pod uwagę, że Ń i Ó jest za 1 pkt). Może hasłem jest coś związane z brakującymi miastami, albo z kodowaniem tych znaków diakrytycznych
  • Odpowiedz
@metexmm:

co z "5" koło m. Lublin (6 na mapie) i "4" koło m. Bydgoszcz (9 na mapie),

i jeszcze "3" koło m. Łódź (6 na mpaie bo ó i ź za 2 pkt)
jako uzupełnienie poprzedniej wypowiedzi.
  • Odpowiedz
Jak się doda wszystkie liczby z pola wychodzi 99, z kolei jeśli doda się zapis UTF8 np. Białystok ma 10 "liter" \x42\x69\x61\xc5\x82\x79\x73\x74\x6f\x6b itd. to dostaje się 93. Obie liczby są podzielne przez 3, poza tym 3, 4 i 5 czyli liczby bez odniesień dają 12 i też można to podzielić przez 6 lub 3. Przypuszczam, że tutaj tkwi sedno zagadki.
  • Odpowiedz
@bulbatorAstabilny: w sumie to na planszy są nazwy miast, które są oznaczone liczbami powyżej 6. 3, 4 i 5 to może być oznaczenie pozycji danej litery - w tym wypadku D, G, I. Jak się zapełni tą macierz dowolnymi cyframi od 1 do 6 to w sumie można by sprawdzać pozycję litery w danym mieście, ale to może być naciągane.
  • Odpowiedz
@metexmm: Hm,
Biorąc pod uwagę stronę z kontaktami które wrzuciłeś,
może własnie szukajmy analogii w nazwach delegatur?
Czy jak odrzucimy te punkty 3,4,5 też pokrywa Wam się to właśnie z lokalizacjami delegatur?
  • Odpowiedz
może własnie szukajmy analogii w nazwach delegatur?

Czy jak odrzucimy te punkty 3,4,5 też pokrywa Wam się to właśnie z lokalizacjami delegatur?

@mikel123: patrząc na ten kod result.Append(name[i % name.Length]); gdyby założyć że chodzi właśnie o lokalizacje delegatur tworzy on hasło ze kolejnego znaku zależnie od pozycji. Z pierwszego pierwszy znak, z 2 2. W kodzie jest sugestia sort tylko nie mogę wykminić jak posortować lokalizacje.
  • Odpowiedz
@metexmm: Zakładając, że GetName() ma zwracać nazwy miast zależne od wartości, po posortowaniu punktów wychodzi coś takiego
malejąco val: óńzózperci
malejąco x: ałlózłńsne
malejąco y: elałpzoscń
rosnąco y: kcsszzłłns
rosnąco x: eńdkłzebzo
rosnąco val: aclioggzrd
Żaden z powyższych wyników nie pasuje jako hasło.
  • Odpowiedz
@bulbatorAstabilny: @metexmm:

Biorąc pod uwagę to co napisaliście - lokaizacje według mnie można posortować:
wg wielkości delegatur, wielkości miast, liczby ludności...
Czy wg. jakiegoś klucza jakiego trzyma się samo CBA - to byłoby logiczniejsze tylko... jakiego?
Wg liczby ludności miast, kalkuluje coś takiego -- (idąc drogą sortowania o któym pisze metexmm):

LP: MIASTO: L.LUDNOŚCI: LITERA:

1. Warszawa 1 783 321 W
2. Kraków 774 839 R
3. Łódź 682 679
  • Odpowiedz