Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sprzedałem trochę ponad miesiąc temu samochód i zgłosiłem zbycie u ubezpieczyciela (Ergo Hestia chyba) i dzisiaj przyszedł zwrot 60 zł XD A ja chłopakom powiedziałem że OC mają do lutego. Myślałem że OC przejdzie na nich. O co chodzi? Zgłaszałem przez internet, zakładka zgłoś sprzedaż czy coś takiego.

#ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darek-jg: młody kierowca, ale brał na ojca także nie sądzę żeby duża zwyżkę dostał szczególnie że miał jeszcze 4 miesiące tego oc. @Salomonthekrol: nie miałem chyba. Jakiś śmieszna cena tego była bo chyba 500 zł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darek-jg: bardzo im zależało na tym OC bo co do grosza się na samochód wystukali xd Albo skasowali gdzieś i poszedł na zyletki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darek-jg: dziwnie. Myślałem że skoro sprzedałem z OC to ewentualny zwrot przyjdzie na nich. Z tym że w formularzu zbycia nie było chyba możliwości podania ich adresu (albo ja coś pokićkałem), ale zgłosiłem też w urzędzie i tam ich adres był na pewno. Możliwe że ubezpieczyciel bierze dane właśnie z wydziału komunikacji?
  • Odpowiedz
@Shirako: też miałem bardzo podobną sytuacje. Kupiłem auto od Pana B, wypowiedziałem umowe, ale kasa poszła do Pana A xDDD Trafiła do A, bo Pan B nie przerejstrował auta, ani nie zgłosił kupna w TUW. Więc w ogole nie widniał jako właściciel auta.

Ale nadal nie ogarniam, czemu nie trafia kasa do nowego nabywcy xD OC jedynie przechodzi wraz z zakupem, ale przy ewentualnym wypowiedzeniu ubezpieczenia kasa należy się sprzedającemu.

A
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian_co_dalej: nie zszedłem ani grosza, ba! Sprzedałem drożej niż wystawiłem XD 50 zł jeszcze od kolegi pożyczał, 100 zł blikiem od drugiego ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Ale nadal nie ogarniam, czemu nie trafia kasa do nowego nabywcy


@bekart: Bo to nie on podpisywał umowę.

Ja miałem taką sytuację, że kupiłem auto z OC ważnym jeszcze około 10 miesięcy. Chciałem sobie dokupić do niego jakiś assistance. Pan na infolinii powiedział mi, że jest to niemożliwe ponieważ nie mogę modyfikować umowy, która była zawarta przez kogoś innego. Jedyne wyjście to zrezygnować z niej i podpisać nową ale wtedy zwrot
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@darek-jg: no trudno, zawsze to 60 zł ( ͡ ͜ʖ ͡) Widzę po vin że jest ubezpieczony w jakimś gruzińskim TU także nie roztrzaskali. A myślałem że już kogoś 4x4 poniosło Xd
  • Odpowiedz