Wpis z mikrobloga

Mirki, chce sprawić różowej fit banda z płatnością NFC. Zastanawia mnie jedna rzecz. NFC musi mieć dostęp do internetu i dodaną jakaś kartę płatniczą. Zatem podejrzewam, że te płatności bandami/smartwatchami dzieją się, gdy w pobliżu mamy na BT połaczenie z naszym telefonem??

Czy macie jakieś modele warte polecenia? #nfc #android #pcmasterrace #komputery #apple
  • 12
@Bonuss: wystarczy, że raz sparujesz, żeby opaska / zegarek automatycznie zaczyta dane z telefonu, wtedy możesz płacić już samą opaską / zegarkiem bez konieczności targania telefonu ze sobą. Trochę okrężnie ci to wytłumaczyłem, ale no... Tylko pamiętaj, że bandy od Xiaomi nie obsługują NFC w Polsce.
@Bonuss: ze smartbandów z NFC chyba tylko Honor Band 4, w zegarkach jest większy wybór, większość modeli z NFC działa globalnie, trzeba tylko uważać na chińskie marki. Ze zegarków korzystam z Galaxy Watcha i mogę polecić - o ile masz budżet na taką zabawkę, bo jednak cenowo prawie 10-ciokrotnie więcej niż opaska. Co do innych smartwatchów to wiem tyle, co możesz i ty przeczytać w internecie, więc w ciemno nie polecę
@sodja: Galaxy watch tez nie obsluguje platnosc w Polsce (czy moze cos sie zmienilo), tam jest samsung pay, ktory nie dziala u nas
@Bonuss: ogolnie malo co obsluguje platnosc przez NFC, ktore dzialaja u nas. Chyba tylko Apple i to co ma mozliwosc zainstalowana google pay.