Wpis z mikrobloga

Szukam jakichś głośników, które będą podłączone pod TV, ale mają też służyć do słuchania muzyki. Przez ostatnie kilka lat głośniki wbudowane w TV to było podstawowe źródło dźwięku w domu, więc jak widać nie jestem bardzo wymagający ;) To na czym mi zależy, to żeby było wejście optyczne, bo w TV mam tylko takie wyjście (poza słuchawkami) i dodatkowo bluetooth, żeby dało się coś z telefonu słuchać. Dobrze jakby było stosunkowo proste z wyglądu będą stały w salonie.
Nie jestem zdecydowany nawet w jakiego typu sprzęt iść - #soundbar #glosniki 2.0 czy jakaś miniwieża.
Wydaje mi się, że zwykłe głośniki będą miały lepszą jakość dźwięku, ale też nie wiem czy mi to potrzebne, a soundbar łatwiej będzie gdzieś wkomponować w salonie.
Budżet ~1000zł

Sam znalazłem (ale oceniałem głównie po wyglądzie, bo zupełnie nie ogarniam tematu:
Soundbary:
yamaha yas 107
KLIPSCH RSB-3
Bose Solo 5

głośniki:
Edifier R1280DB

ew.
denon D-M41

#audio #hifi #audioboners #cokupic
  • 6
  • Odpowiedz
raczej się za mało znam żeby mieć pojęcie czego używanego mogę szukać, dlatego wolę jakiegoś gotowca, żeby mieć plug&play - wyjść z pudełka i podłączyć, nawet jeżeli będzie to trochę gorsze jakościowo
  • Odpowiedz
@Binding: tak żeby zaktualizować, to zamówiłem te które wrzuciłeś. W weekend było -30%, więc ostatecznie wyszło ~700zł. Na razie czekam, bo ze względu na okres przedświąteczny dali sobie 10 dni na realizację
  • Odpowiedz