Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich: lepiej po, jak odpoczniesz, a najlepiej w inny dzień. Nie patrz na zegarek, tyle ile lubisz i ile wytrzymasz. Po wyjściu pod chłodny prysznic, możesz zacząć od rąk i nóg potem reszta, ale schłódź się porządnie przed drugim wejściem. Nie wiem czy coś daje. Lepiej wchodzić suchym bo jak masz porządnie rozgrzaną saunę (w Polsce rzadko) to może Cię woda na ciele poparzyć.
@DryfWiatrowZachodnich: no zazwyczaj tak się wchodzi, 10-15 minut w saunie, prysznic, chłodzenie, leżenie, siedzenie, potem znowu, potem znowu i ile chcesz. To nie jest żadna magia jak się wielu wydaje, wchodzisz tak jak lubisz, robisz tak jak lubisz.

Dobrym pomyslem jest wstawanie co pare minut by sprawdzic czy nie mam zawrotow glowy i nie jest mi slabo?


nigdy nie miałem zawrotów głowy, nie widzę też sensu robienia tego bo jak się
@DryfWiatrowZachodnich najlepiej tyle ile jesteś w saunie później odpoczywać. Ja zazwyczaj robię sobie 3 serie po 12-15 minut. Oczywiście do tego podczas odpoczynku pić dużo wody 1,5l powinno wystarczyć. Jak masz zamiar chodzić cyklicznie, to warto też zainwestować w specjalna czapkę (ok40zł). Głowa się tak nie grzeje. Z chłodnym prysznicem też chodzi o to, żeby pory się zamknęły. Pamiętaj żeby przed 1 wejściem się dokładnie umyć mydłem/żelem i osuszyć. Później jak bierzesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich: żeby się umyć. Ogólnie to tak, sauna to powinna być osobna wyprawa. Ale tu chodzi o relaks i endorfiny:) Bez pośpiechu. Zrób parę razy tak jak napisał @blazko: i sam zobaczysz. A w ogóle jak trafisz do sauny gdzie są seanse naparzania to w ogóle szybko się uzależnisz:)