Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Czy są wśród nas posiadacze obudowy be quiet! Pure Base 600. Jestem nią mocno zainteresowany, ale nie do końca przekonany, czy rzeczywiście jest to najlepszy wybór w tej cenie...
Generalnie obudowa jest piękna i przyjazna dla składaczy - chociaż podobno występują jakieś błędy z montażem 2,5" ssd z tyłu obudowy. Jedyna jej wada(?) to możliwość montażu dwóch wiatraków na froncie (120mm lub 140mm), gdzie w innych obudowach raczej bez problemu możemy wrzucić te trzy sztuki. Stąd moje wątpliwości co do słuszności wyboru. Może ktoś ma doświadczenie z tą płytą i wie, jak wygląda sytuacja z temperaturami podzespołów itp. Z góry dziękuję!

mariobit - Hej Mirki,
Czy są wśród nas posiadacze obudowy be quiet! Pure Base 600. J...

źródło: comment_jtw2dKJTKvrWgNpt2dMnYaYlm38oMZO8.jpg

Pobierz
  • 23
@mariobit na przodzie wchodzi 3x120 lub 2x140 czyli standard jest chodzi o ten przedział cenowy. Oczywiście wtedy nie ma możliwości montażu napędu. Co do temperatur to jak się przyjrzeć to nie są one wcale takie tragiczne. Należy pamiętać, że obudowa jest dodatkowo wytłumiona matami bitumicznymi. Bardzo wygodnie się w niej montuje podzespoły. Nie ma żadnego problemu z montażem dysków SSD na tylnej ścianie obudowy ani w sankach HDD.
@vlodek2532: Czyli generalnie jest warta swojej ceny?

@10129: Trudno znaleźć coś pośredniego, czyli żeby dobrze chłodziło i było ciche. :-/

@drzuo: A jak wygląda sprawa z temperaturami? Korzystasz z jakichś wymagających aplikacji biurowych lub grasz czasami w jakieś wymagające gry?
@mariobit: Nie mam problemu z temperaturami, w sumie nawet nie patrzę na nie. Jeszcze mi się nie przegrzało nic. Ryzen 3600 maxymalnie na 75 wchodził. Nie mam nawet porządnego chłodzenia procka tylko stockowe i jakoś mi się nic nie dzieje. W obudowie jest regulacja manualna wiatraków, są 3 poziomy szybkości jakby co. Jak chcesz liczyć każdy stopień i zbijać temperaturę dla sportu to być może nie jest to najlepszy z najlepszych
Ryzen 3600 maxymalnie na 75 wchodził.


@drzuo: mi w #!$%@? armisie ar5 nie przekracza 71 w smallest FFT w prime95, w grach z 55-64 ma
poziomy wiatraków niewiele mu dadzą bo jest za mały wlot powietrza
@10129: Ale jak dasz na minimum to masz cicho a aż takich różnic w temperaturze nie będzie, zwłaszcza jak dorzucisz porządne chłodzenie do procka. W poprzedniej obudowie nie miałem w ogóle wiatraków (nie mówiąc już o wlotach np. z przodu) i też nie miałem problemu z temperaturami. Ale zależy jaki sprzęt, jakiś mega podkręcony i9 pewnie będzie tego potrzebował
@drzuo: bardziej o temp grafiki niż procka chodzi, r3600 jest bardzo chłodny nawet na chłodzeniu za 130zł, jak grasz bez limitu fps z 100% użyciem grafy, masz 75+ i odlatujący odrzutowiec
@10129: Corsair 570x odpada bo nie jestem aż takim fanatykiem, żeby wywalać kafla na obudowę, Corsair 270r wydaje się być całkiem ciekawą opcją, NZXT S340 Elite również od teraz biorę pod uwagę oraz dorzucam Nzxt H500 - również mocno polecana w sieci. Reszta brak testów w PL i dodatkowo trzeba sprowadzać z Amazona. Tylko znowu teraz niektóre obudowy nie posiadają filtrów przeciwkurczowych, gumek antywibracyjnych itp.

@drzuo: Dzięki wielkie za opinie.