Wpis z mikrobloga

@kwsap niby sa, ale na Świętokrzyskiej ich nigdzie nie mogłem znaleźć. A ta, która mialem i używałem... wygasla? W ogóle to bezsensu, żeby na jedym bilecie nie móc przejechać calej trasy. Niepotrzebnie traci się czas na szukanie kolejnego papierka. To z gruntu niefunkcjonalne rozwiązanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nalej_mi_zupy: Średnio dobre, pierwszy (od lewej) jest mennicy, drugi Kolei Mazowieckich, środkowy to informacja, a trzy ostatnie ZTM, tylko jeden z nich to starszy model. Chociaż oczywiście byłoby fajnie, jakby wszystkie były takie same, ale to trochę jakby mówić, żeby wszystkie bankomaty były takie same, wszystkie tramwaje i wszystkie pociągi ¯\_(ツ)_/¯
Dla każdego coś dobrego :)
Swoją drogą faktycznie przyjezdny musi mieć zagadkę
i rozkminę w którym jest na metro, w którym na autobus, czy we wszystkich to samo, no może nie, skoro są różne...
to na środku to infokiosk, bardzo przydatne urządzenie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@l-_-l:

Pamiętam że kiedyś były takie fajne infomaty też na Poczcie Polskiej,
lubiłem tam zawsze potapać, popatrzeć co tam wyświetlają, dotykowe w ogóle były,
naprawdę powiew nowoczesności, bo to wiele lat temu było,
jeszcze standardem były monitory CRT,
niestety po latach przestało to działać, Q-Matic chyba się nazywało (?)
Chociaż może Q-Matic to były tylko
I na sprawa to nie pojmuje po co w 2019 biletomaty, czytnik NFC w pojeździe lub na przystanku i pykasz się kartą lub aplikacja w telefonie. Kartę płatnicza to można nawet w Żabce dostać teraz... Revolut przyjdzie do domu w 3 dni...


@Morf: Rozumiem, że ty nigdy nie miałeś jednodniowego wyjazdu do innego miasta?
Czy też co wycieczka, to nowa aplikacja w telefonie?
Z resztą o ile prawie każdy nosi przy
@nalej_mi_zupy: Mnie zastanawia jedno - czy te tłumy młodych ludzi 20-30 lat ustawiające się w kolejkach do tych biletomatów to one nie mają smartfonów i konta bankowego? No raczej mają. Więc po kiego wała oni tam stoją i kupują te bilety, czekając nierzadko po 10min??

Zawsze gdy jadę SKM to widzę tabuny młodocianych klikające po tych biletomatach a w drugiej ręce trzymające smartfona.

Nikt mi nie powie, że 25 letnia osoba
FightMaker - @nalejmizupy: Mnie zastanawia jedno - czy te tłumy młodych ludzi 20-30 l...
I niech mi nikt nie pisze że może są przejezdnymi z innego miasta bo taki e-podróżnik, mPay, czy SkyCash działają w 90% miast w Polsce, więc wystarczy mieć JEDNĄ apkę - do wszystkiego.


@FightMaker: tez sie dziwie, odkąd mam jedna z tych apek nie stoje w kolejkach,
Q-Matic to były tylko do numerków


@silver2004: tak one były tylko do wydawanaia kolejnych numerów w kolejce

@Blinkenstein:
strasznie mnie to #!$%@? że biletomaty w pojazdach są tylko na kartę, bilety mają inny rozmiar i co chyba największym naciągactwem to to że bilety są ważne od momentu kupna.
czyli jeśli okazyjnie jeżdżę liniami podmiejskimi, nie korzystam z karty (obojętnie z jakiego powodu), nie łapię się na ten bilet za płacenie
@xan-kreigor: Z twojego tekstu wynikało, że jesteś przeciw biletom papierowym.

Np. w Krk mając bilet papierowy podmiejski kolejowy można nim jechać też komunikacją miejską (inne rozmiary). Kanar wie, że taki bilet też jest dalej ważny. Detali nie znam, bo nie korzystam. Ale byłam świadkiem takiej kontroli.

Dla stałych bywalców są też bilety okresowe na kartę albo na aplikację - sam decydujesz przy pierwszym zakupie.
Bilety jednorazowe tylko na papierze (biletomaty przyjmują