Wpis z mikrobloga

@Stefancveluszko: tak tylko powiem, że jak ktoś myśli, że bycie introwertykiem to to samo co fobia społeczna albo zwykła niechęć kontaktu z innymi to jest w bardzo dużym błędzie. Szkoda, że w opinii publicznej tak spłyca się to pojęcie.

Te dwa pojęcia służą jedynie opisu tego jak kto woli wyjawiać swoje emocje. Możesz być np ekstrawertykiem, który musi komuś powiedzieć o swoich problemach i emocjach żeby się lepiej poczuć, ale
  • Odpowiedz
@F0rT3hW1n: @JakTamCoTam: a gdzie ktoś tak powiedział? Ja nie mam problemu z nawiązywaniem kontaktów ale w większości spędzam czas wolny sam z wyboru a i tak regularnie ktoś #!$%@? że WZIĄŁBYM WYSZEDŁ DO LUDZI CZY CO. W memie nie ma niczego o byciu nieśmiałym z czym błędnie czasem są utożsamiani introwertycy
  • Odpowiedz
@Stefancveluszko: ja jestem introwertykiem ale też nie mam najmniejszych problemów żeby z innymi rozmawiać, nawiązywać relacje, czy żeby załatwić cokolwiek. Po prostu lubię być sam, albo w towarzystwie żony czy dzieci. Nadal mam potrzebe kontaktu z innymi ale raczej mniejszą niż przeciętny Janusz. Nie mylcie introwertyka ze #!$%@?ą.
  • Odpowiedz
  • 6
Najlepsze jest to, że jak zapytać wykopka co to ten introwertyzm, to zaczyna opisywać zachowanie 3/4 społeczeństwa, że lubi być sam ale też nie stroni od towarzystwa, że nie lubi się odzywać, ale się odzywa, że nie przepada za imprezami, ale ich nie unika. A na końcu obowiązkowo tekst o ładowaniu baterii, jak gdyby w potrzebie odpoczynku było coś specjalnego, wymagającego podkreślenia w opisie własnego charakteru XD

Introwertyzm to cecha połowy społeczeństwa
  • Odpowiedz
tak tylko powiem, że jak ktoś myśli, że bycie introwertykiem to to samo co fobia społeczna albo zwykła niechęć kontaktu z innymi to jest w bardzo dużym błędzie.


@JakTamCoTam: @onionomous: @mleko3-2procent: te poprawne pojęcie introwertyzmu jest po prostu bezużyteczne w jakimkolwiek innym dyskursie niż ściśle naukowy. Jeśli introwertyzm dotyczy tylko tego, co się dzieje w twojej głowie, a "na zewnątrz" potrafisz poprawnie funkcjonować w społeczeństwie, to
  • Odpowiedz