Wpis z mikrobloga

Krótki film dokumentalny 'Bookstore: How to Read More' [eng] opowiada o tym, jak odnaleźć więcej czasu na czytanie książek. Aby dowiedzieć się, jakie czytelnicze nawyki posiadają największe znaczenie, prowadzący korzysta z wiedzy najbardziej doświadczonych czytelników na świecie, a także poznaje tajemnice najpiękniejszych bibliotek w Europie i Ameryce Południowej.

Odnośnik do całego artykułu [wraz z dostępnym za darmo filmem]: W jaki sposób czytać jak najwięcej książek w roku?

#ebook #czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #literatura #film
#naczytniku <= tag do obserwowania/czarnolistowania
NaCzytnikuPL - Krótki film dokumentalny 'Bookstore: How to Read More' [eng] opowiada ...

źródło: comment_twAzLUsGaLlJh1zV5qmQ3MuanWfmkha1.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sl_w_k_1: Już samo czytanie mniej powinno w tym pomóc. Kiedy czytałem przede wszystkim książki papierowe, to pomagało mi w tym robienie notatek na marginesach i oznaczanie różnych fragmentów karteczkami. Gdy zapominałem o treści książki, to łatwo mogłem wszystko sobie przypomnieć (a zarazem lepiej zapamiętać). Czasami pisałem też sobie krótkie streszczenie całej książki w 2-3 zdaniach. Teraz (kiedy korzystam głównie z czytnika) najbardziej doceniam możliwość eksportu notatek do osobnego pliku. Czytam
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: ja sobie zapisuję ciekawe cytaty czy swoje streszczenia, tudzież daty/nazwiska/ciekawostki do keep lub evernote - jakikolwiek notatnik. To mój zbiór ciekawostek, rzeczy do przemyślenia i do pamiętania - z książek, artykułów, filmów i filmików.
Poza tym prowadzę konto na goodreads/lubimy czytać i podobnie dla filmów na Mediakrytyku/Filmwebie. Przejrzenie swoich recenzji pozwala na przypomnienie sobie swojego odbioru danej treści.

A ten krótki film jest bardzo dobry, pamiętam. Świetnie zrealizowany :)
  • Odpowiedz