Wpis z mikrobloga

Natrafiłem w sieci na grafikę wektorową postaci, której styl mi się spodobał. Możliwych do oddania w tym stylu, postaci jest znacznie więcej - ale pierwotny twórca zrobił sobie tylko kilka. Pytanie - czy mogę w tym samym stylu zrobić pozostałe postaci i czy to będzie legalne czy plagiat albo kradzież? Wysłałem mu maila na ten temat, ale nie odpowiada. Ja to chcę zrobić aby poćwiczyć, ale zrobioną pracę chciałbym wysłać na dribble/behance albo jak i ktoś się odezwie to i sprzedać.Pytanie tylko czy mogę, czy jednak nie. #grafikakomputerowa #pytanie #prawo #grafika #illustrator
  • 6
@caribbean: @chroch: Inspirowanie się cudzym dziełem to nie plagiat. Jeśli nie kopiujesz grafik autora i nie działasz na jego projekcie, tylko ''tworzysz postacie w podobnym stylu'' to nie łamiesz prawa. Oczywiście ewentualna sprawa sądowa jest rozpatrywana indywidualnie ile twojego wkładu było w danym dziele.
@Logytaze: działam na swoim projekcie, ale styl tamtych grafik podoba mi się, tak samo jak autorowi napisałem, jego styl jest w sumie najlepszy imo z stylów przedstawienia postaci dostępnych na internecie. Robiąc inne postacie w tym stylu, też robie jak mi się podoba, i nie chce za bardzo innych. Czyli robię swoje od zera, ale dochodząc finalnie do tego samego stylu i wygląda co ma pierwotny autor - tylko inny zwierzak