Wpis z mikrobloga

#fotografia #aparat #pytanie #pytaniedoeksperta
Cześć, mam małe pytanie. Chce kupić niedrogi statyw do lustrzanki (amatorskiej). Znalazłem statyw Fancier WT-3750 za jakieś 75-100zł. Czy ktoś zna ten statyw i wie czy będzie się nadawał do amatorskich zdjęć w mieście/ krajobraowych/ portretowych?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NecroYuggoth: Niektórzy uważają, że statyw powinien ważyć minimum 5 kg i kosztować >500 zł, jeżeli masz zamiar z nim chodzić, to pamiętaj, że to ty go będziesz targał na plecach :)
Ja używam takiego taniego aluminiowego za 100 zł, tylko głowicę wymieniłem na inną, bo te tanie się źle używa (dupiate są, no).
A do portretów raczej statywu nie będziesz potrzebował ;)
  • Odpowiedz
@wykopek_n: no w fotografii chyba w każdym aspekcie tak jest :) Co prawda obiektyw warto mieć drogi, ale statywu póki co szukam niedrogiego, ponieważ nie potrzebuje karbonowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Okej, to chyba zdecyduje się na niego, bo wygląda okej.
  • Odpowiedz
czy będzie się nadawał do amatorskich zdjęć


@NecroYuggoth: każdy się będzie nadawał, ja przez długi czas używałem takiego ruskiego plastikowego gówna, co jak mi ukradli to się nawet ucieszyłem - jedynie co, to jak to zwykle bywa, komfort pracy był okropny, ustawianie odpowiedniej pozycji było uciążliwe, gdyż dokręcanie zacisków powodowało zmianę położenia aparatu... ale koniec końców zdjęcia o klasę lepszej jakości niż z ręki...
  • Odpowiedz
@NecroYuggoth: Miałem w życiu kilka statywów, włącznie z chińskim gównem i radzę - absolutne minimum to Slik 300/330 itp.

A dlaczego? Otóż, robiłem kiedyś zdjęcie z widauktu, przejeżdżający dołem pociąg na długim czasie. Statyw Hama. Tuż przed pociągiem złamała się szybkozłączka - na szczęście miałem zwyczaj wieszania aparatu na szyi mimo statywu. Inaczej lustrzanka spadła by z 8m prosto pod pociąg. Nie mówiąc już o tym, że te #!$%@? chińskie
  • Odpowiedz
Slik 300/330


@fredperry: @NecroYuggoth: Mam 330 już chyba z 5 lat i potwierdzam: całkiem spoko statyw. Jak nie będziesz nim wbijał gwoździ to prawdopodobnie wystarczy ci na kilka lat, i wiele wypadów. Czego nie mogę powiedzieć o tanich Hamach i podobnych. Te tanie po prostu są zrobione z takich materiałów, że nawet jak się nie rozpadną w ciągu kilku tygodni (co też mi się zdarzyło), to niespecjalnie spełniają
  • Odpowiedz
@NecroYuggoth: Z mojego dowświadczenia: miałem Manfrotto compact action - https://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-manfrotto-compact-action-5-sekc-z-gl-hybryd-czarny-.html z mniejszymi aparatami całkiem stabilny z Canon 760D i 18-135 już taki nie był. Osobiście polecam markę 3LT, ich najtańsza oferta: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-3-legged-thing-punks-anarchy-patti-stopy-magnezu-4-sekcje-udzwig-10-kg-glowica-airhed-mini.html Powinien bez problemu stabilnie utrzymać każdą lustrzankę.

Pytanie czy chcesz teraz kupić coś za 150zł i potem za 500zł czy od razu za 500 i mieć statyw na lata. Ten Francier wygląda jak zwykła Hama której pełno w
  • Odpowiedz