Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, może mieliście problem jak ja i udało się wam go rozwiązać.

Otóż mam pokój oznaczony na moim ekspert paincie numerkiem 1. Pokój ten nie ma dostępu do okien, a kontakt ze świeżym powietrzem ma wtedy kiedy coś doleci z reszty mieszkania. Jest to mój "man cave" w którym stoi kąkuter i pomieszczenie się nagrzewa. Wspomagam się wentylatorem, który pcha zimniejsze powietrze z zewnątrz, ale jest to dosyć słabe rozwiązanie.
W teorii istnieje możliwość podłączenia się pod wentylację w kominie (te kółko na dole pod pokojem), ale nie wiem czy to coś pomoże czy zrobię sobie po prostu dziurę w ścianie.

Czy macie jakieś pomysły?

#wentylacja #klimatyzacja #mieszkanie #budownictwo #budujzwykopem
Pobierz Pshybysz - Cześć Mireczki, może mieliście problem jak ja i udało się wam go rozwiązać...
źródło: comment_j2N3t7DB1MHRr3cRqx1H80dA7YlMdEOh.jpg
  • 12
@Pshybysz: Jest szansa, że zrobienie dziury w kominie spowoduje zasilenie tegoż pokoju w powietrze z nieszczelnych drzwi wejściowych i pojawi się ciąg. Jeśli się nie pojawi, możesz założyć wentylator do komina. Pion wentylacyjny w kuchni idzie w którym miejcu?
@Pshybysz: Jest bardzo wiele aspektów wentylacji przy tak wysokim budynku (konstrukcja kominów, wysokość, drożność). Bardzo często nie możesz zrobić otworu w kominie bez wiedzy i udziału administracji. Zrobienie otworu może doprowadzić do sytuacji, że twoje mieszkanie będzie ujściem dla wszystkich 11 pięter poniżej, bo masz gdzieś odwrócony ciąg albo podciśnienie na klatce schodowej. Najpierw zorientuj się jakie są zasady przyłączania do wspólnej wentylacji w budynku.
@Pshybysz: Zapytaj w administracji, oni z pewnością będą wiedzieli, do kogo się udać. Czasami można wstawić rurę w przewód kominowy (rura 50cm lub wyższa pionowo w przewodzie i potem kolano do kratki, średnica rury co najmniej 50mm), aby w takich sytuacjach zapobiegać ciągowi wstecznemu (czy w twoim przypadku - ciągowi niechcianą drogą) przy pomieszczeniu bez zasilania powietrzem. Niestety jest to przewężenie kanału i w budynku wielorodzinnym często niedopuszczalne. Skonsultuj to z