Wpis z mikrobloga

Mirki z #prawo #umowycywilnoprawne, mam zwade ze żłobkiem mojego syna, a konkretniej z dyrekcją. W umowie jest punkt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie osobowych swoich i zgłoszonego dziecka w celach związanych z realizacją niniejszej umowy. Wyrażam zgodę na zamieszczenie zdjęć mojego dziecka na stronie internetowej.


Ja wiem, że jest to niezgodne z prawem. Potrzebuję tylko paragraf na jaki się powołać podczas rozmowy. Pomożecie?

#pytanie #pytaniedoeksperta #rodo #klauzulaniedozwolona
  • 14
@soadfan Niby Cię rozumiem, ale troszkę przesadzasz. Przecież tu chodzi o to, że jak będą jakieś zdjęcia z różnych okazji, którymi chcieliby się pochwalić na swojej stronie, nie musieli zastanawiać się które dziecko wyciąć.
@kiszczak: ja chce te zdjęcia, nie mam nic przeciwko temu by były publikowane! Jednak jeśli jest to klauzula niedozwolona, to zapis regulaminu powinien być zmieniony. Aż dziw bierze, że przez rok działania placówki jestem pierwszą osobą, która zwraca uwagę na ten temat.

Pomijam kwestię, że w regulaminie jest pełno byków, literówek i błędów typu "adam ,sra"
@Alkreni Wyżej już pisałem, że trochę rozumiem. Sam nie wrzucam zdjęć swoich i dzieci do neta, ale nie popadajmy w skrajność. Tu chodzi o zwykłe przypadkowe foty z wydarzeń, gdzie dzieci to tło xD
@soadfan: przecież to nie jest żadna klauzula niedozwolona. Zgodziłeś się na to dobrowolnie, podpisałeś umowę. Trzeba było przy zawieraniu umowy stwierdzić że się nie zgadzasz.
przecież to nie jest żadna klauzula niedozwolona. Zgodziłeś się na to dobrowolnie, podpisałeś umowę. Trzeba było przy zawieraniu umowy stwierdzić że się nie zgadzasz.


@Adams_GA: Nie pisz glupot. Jest to klauzula niedozwolona.