Wpis z mikrobloga

Cześć! Ktora sciezke kariery wybrac? W maju koncze technikum, pisze mature i ide do pracy w zawodzie ( firma miedzynarodowa +4k ludzi ) oraz myśle zaczac studia zaoczne z mechaniki i budowy maszyn.

Wiem ze po studiach i po paru latach stazu w tej firmie bede mogl liczyc na zarobki rzedu 5k + i wiadomo, czym wiecej lat nonto bedzie co raz lepiej,

jednoczesnie od zawsze kręcila mnie informatyka i programowanie, ale jakoś nigdy nie mialem takiego mocnego zapału do nauki i wiadomo początki juniora sa bardzo trudne, ale zarobki jak i atmosfera pracy jako programista jest chyba lepsza, niz w wyzej wymienionym zakladem.

Co byście mi polecali? Brnąc w to w czym siedze juz 4lata, jestem w tym dobry i po prostu kształcić się i po paru latach miec fajna prace za fajny hajs,
czy jednak poświexać czas na nauke czegoś nowego, co nie wiadomo czy da mi kiedykolwiek prace?

#programowanie #pracbaza
  • 11
  • Odpowiedz
@pawlakwypok: wiadomo decyzja jest zawsze Twoja, ale weź pod uwagę że początki programisty też nie są łatwe i proste, a już pracując w zawodzie (sądząc z opisu dość technicznym) też mozesz znaleźć niejeden podwód aby wdrożyć sie do programowania np. maszyn i urządzeń co przyniesie Ci dużo więcej i pieniędzy i satysfakcji niż przedzieranie się do mitycznego świata programistów za 15 k. :-)
  • Odpowiedz
@jasiek704: Poniekąd zawod, w ktorym obexnie sie kształce (CNC) ma dużo wspolnego z programowaniem, jednak zrozumialem, że stanie przy maszynie i wciskanie green buttona nie jest dla mnie, i chciałbym poprzez studia nieco sie "przebranżowić" z cnc na coś innego, technolog czy cos ten desen
  • Odpowiedz
@sebameba Mógł po prostu usłyszeć, że tam przyjmują i sobie wymyślił, że tam pójdzie xD
Wątpię, by ktoś uczniowi dał gwarancję zatrudnienia za pół roku( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kiszczak: Racja moze jestem zbyt pewny siebie, ale mialem już tam staż, chetnie biora ludzi z naszej szkoly i przyjmuja tam gosci po innych szkolach, ale wiadomo za najnizsza stawke.

Mam tez tam "kontakty", rodzine i znajomych a jak slyszalem od innych pracownikow bardzo chetnie biora poleconych ludzi.
  • Odpowiedz
@pawlakwypok Akurat pewność siebie jest zaletą, tylko wypowiadaj się precyzyjnie:) nie idziesz tam do pracy, a planujesz iść.
I nie to, żebym siał defetyzm, ale przez pół roku koniunktura może się zmienić. Szczególnie w to pół roku, gdyż koniec z ochroną ceny prądu. A to właśnie zakłady produkcyjne najbardziej odczują. U nas w regionie te większe już redukują zatrudnienie, choć faktem jest, że jakieś tam przyjęcia nadal są.
Po prostu jeszcze
  • Odpowiedz
@pawlakwypok: Jako dobry specjalista od CNC naprawde można nieźle zarobić, tylko żeby osiągnąć ten poziom nie wystarczy Ci jedynie wiedza jak zaprogramować maszynę, doświadczenie i znajomość dziedziny w której robisz to podstawa. Na twoim miejscu robiłbym te zaoczne i nie przebranżawiał się, zwłaszcza gdy możesz już podjąć pracę w zawodzie.
  • Odpowiedz