Wpis z mikrobloga

@zelltar: możesz utknąć na granicy na kilka godzin, lepiej dojechać do np. Przemyśla, przekroczyć granicę na pieszo i po drugiej stronie wziąć taksówkę (tylko umów się na kwotę z góry).
  • Odpowiedz
@condotierre: Słyszałem o tej magicznej granicy, ale ostatnio jak byłem pieszo, to przekraczaliśmy ją 3h ( ͡° ʖ̯ ͡°), ciekawi nas też taka opcja dojazdu (czytaj blablacarem :D )
  • Odpowiedz
@rozowatoxa: samolot jest faktycznie szybki, ale zdecydowanie nie jest tani. 160zł w 2str z uwzględnieniem małego bagażu podręcznego, czyli słabo, bo trzeba dokupić bagaż, czyli robi się już 550zł w dwie strony vs 120-150 pociągiem/blabla ( ͡º ͜ʖ͡º)

@condotierre: być może, była ładna pogoda, ale weekend taki luźny bardzo (czytaj bez świąt w okolicy, nie w sezonie)

@kawiarnianypl: będzie różnica z
  • Odpowiedz
@zelltar: Samolot jest szybki i tani (albo bardzo tani jak kupisz bilet z 2 miesiące wcześniej) zwłaszcza jak podliczysz ile czasu traci się na dojazd do granicy, przekraczanie, kolejki własnym autem albo objazd przez mniejsze przejście, taksówkę z granicy czy inne przesiadki na pociągi. Na krótki wypad do Lwowa to tylko samolot jest wygodny tak właściwie. No chyba że do lotniska w Polsce trzeba jechać to wtedy już mniej atrakcyjnie.
  • Odpowiedz
@kawiarnianypl: Z dwumiesięcznym wyprzedzeniem się zgodzę, ale pomysł pojawił się spontanicznie. Na lotnisko mam kawałek, jednak ma tragedii. Nie będę ukrywał, że akurat ten wyjazd chcieliśmy zrobić w miarę budżetowo. Na minus samolotu w tym wypadku przemawia długość pobytu (2 dni vs 3,5, nawet z uwzględnieniem czasu dojazdu, bo wylot mam z samego rana, przez co musiałbym dzień wcześniej jechać na lotnisko)
Dzięki :D

@rozowatoxa: w tej cenie
  • Odpowiedz
@zelltar: trasa Blablacarem Warszawa-Lwów w 8h (6h droga +2h stania na granicy), kierowca miał wpisane 6h. Jedni uwzględniają czas stania na granicy w czasie na blablacarze inni nie.
  • Odpowiedz