Wpis z mikrobloga

Ej mircy, mam zagadnienie. Dostałem pod opiekę taki vps na #nazwapl - stoi tam kilka stron na #wordpress . Ów wordpress wyświetlał komunikat, że jest przestarzała wersja php (no, w rzeczy samej - było jakieś 5.5 czy jakoś tak). Podniosłem wersję php do 7.3 iiii... Wuj :P Wordpress nadal swoje (załącznik).

[root@xxxxxx ~]# php info.php

PHP Version => 7.3.6

System => Linux xxxxxx.nazwa.pl 3.10.0-1062.4.3.el7.x86_64 #1 SMP Wed Nov 13 23:58:53 UTC 2019 x86_64
Build Date => Nov 20 2019 20:56:48
Configure Command => './configure'
...

[root@xxxxxx ~]# php -v
PHP 7.3.6 (cli) (built: Nov 20 2019 21:00:04) ( NTS )
Copyright (c) 1997-2018 The PHP Group
Zend Engine v3.3.6, Copyright (c) 1998-2018 Zend Technologies

Co z tym zrobić? Próbowałem w .htaccess dodać takie wpisy:

AddHandler application/x-httpd-php73 .php
ale nie-e, nic z tego, nadal błędy. System to #centos . Gdzie jeszcze można coś zrobić, żeby ten wordpress zaczął widzieć odpowiednią wersję php?

#kiciochpyta #webdev #cms
Pobierz
źródło: comment_wOpESPpkMRuZIlzXECWF7sXmFyojIXKR.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@robekk1978: @radekrad: kurła, właśnie - na kiego wuja ktoś to narzeźbił na vps no to ja nie wiem. 4 wordpressy, z czego 3 aktualizowane (w sensie wpisy) raz na rok, o ile nie rzadziej. Pszesz to najprostszy hosting się do takich rzeczy bierze :D
@plux_pl: tiaaa, mhm, już robię ;)
W każdym razie, można powiedzieć, że zrobiłem - trza było dodać kilka dodatkowych flag przy budowaniu tego php ze
@bob_kelso: PHP kompilowałem ze źródeł. Już wszystko (chyba) gada ok. Musiałem zrobić jeszcze parę rzeczy, typu update phpMyAdmin, bo też walił błędami oraz przebudować pod niego tego php z jakimiś parametrami typu curl i mbstring czy jakoś tak. Został mi jeszcze letsencrypt - on niby pisze, że wszystkie certyfikaty są okej, a na 4 domeny tylko jedna jest zabezpieczona (według przeglądarki).
Próbowałem instalować wszystko pomocą yum, ale kurła nic z tego
@OperatorHydrolokator: bo robi się bałagan w systemie, na ten moment działa, ale jak trzeba będzie aktualizować to problem/więcej roboty, według mnie jeżeli system jest oparty na pakietach to trzeba instalować programy z pakietów, tym bardziej że zmiana php na 7 to nie prosta sprawa i raczej powinna iść bez problemów