Wpis z mikrobloga

@szczypek45 bo pochodzę ze skrajnego zachodu plus od ponad polowy mojego długiego zycia mieszkam w Niemczech. Odmienny styl, architektura, podejście.

Zaskoczyło mnie między innymi że Rzeszów jest podobny pod wieloma względami do Zielonej Góry (zbliżona ludność, oba są niedużymi stolicami województw, są górzyste itd) a jednak wychwyciłem parę istotnych różnic. Choćby zupełnie inną wizję organizacji dróg. W Rzeszowie ewidentnie zarządza się drogami pod kierowców. Ilość parkingów w okolicy samej starówki, organizacja dróg,
@MolibdenowyTadeusz: to nawiązanie do herbu Rzeszowa. Rada miasta wymyśliła takie znaki drogowe i w sumie dość ciekawy pomysł. W zamyśle ideowym to był srebrny krzyż kawalerski na niebieskim tle, z czasem krzyż jest biały
Cieszę się, że Rzeszów podoba się ludziom z innych miast. Mimo wszystko nigdy wiele historycznie nie znaczył, usytuowany w połowie drogi między Lwowem a Krakowem. Po tym jak stolica regionu czyli Lwów znalazł się poza granicami Polski
Pobierz szczypek45 - @MolibdenowyTadeusz: to nawiązanie do herbu Rzeszowa. Rada miasta wymyśl...
źródło: comment_gHGyzB9YdbKl8h5MZEY4owxuhKqR7huu.jpg