Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, mam kilka pytań do Was odnośnie CS GO.
Po kilku latach przerwy wracam do grania w CS GO wcześniej dobrych naście lat od wersji 1.3, 1.5, 1.6 można powiedzieć pół zawodowo. Zawsze lubiłem mieć ustawione wszystko perfekcyjnie, komendy, ustawienia itp aby wyciągnąć max z gry, jednak teraz gdy patrzę na nowego cs'a to jestem jak człowiek we mgle, dużo się pozmieniało jeśli chodzi o ustawienia itp, możecie mi w tym trochę pomóc?

1.) Jaki max fps ustawić? mój komp spokojnie pozwala na 200-400fps
2.) Najbardziej przydatne komendy startowe?
3.) Czy istnieje jakaś alternatywa dla hud_fastswitch 1 w GO? Chodzi abym scrolem zmieniał broń jednak dopiero naciśnięcie myszką zatwierdza broń
4.) Trzeba dopasowywać komendy pod swoje łącze? Mam światłowód 400/100
5.) Grać w 4:3 czy 16:9? Czy jest to już własne upodobanie?
6.) Jest jeszcze coś stricte z ustawień które muszę zastosować?

#csgo #gry #pcmasterrace #grykomputerowe #counterstrike
  • 15
@Wojtas87: 1) fpsmax 0 lub 300
2) Mogę podesłać Ci moje, jak wrócę do domciu
3) Jest ta sama
4) Nie za bardzo, rate coś tam ma się zaczynać na 7, ja nigdy tego nie zmieniałem, cl
updaterate 128 i cl_cmdrate 128 powinno same się ustawiać w zależności od tr chyba
5) Jak wolisz
6) Ja nie mam pomysłu
@Banxi: 1.) ale czy to ma jakieś znaczenie? Dlaczego mam ograniczać albo dlaczego mam dać na full? Kiedyś ograniczało się do 100 fps aby niepotrzebnie przeciążać procka a teraz? Chodzi mi o racjonalne i właściwe wytłumaczenie.
2.) Chętnie podejrzę
3.) Nie działa mi hud_fastswitch, podczas scrolowania kółkiem broń zmienia się także
4.) Tutaj też chodzi mi o dokładne i uargumentowane ustawienia :)
@Wojtas87: 1) fpsmax sie ustawialo na 100 bo wiecej sie nie dalo miec w cs 1.6 bez developera wlaczonego, na dev 1 gdzie miales ponad 100fps+ gracz np. wolniej spadal etc, no cyrki się dzialy dlatego bylo max 100, teraz tego nie ma wiec albo 0 albo no ze 300 by sie przydalo xD
3) To tego nie wiem, podpytam dzisiaj ziomka co scrollem wybiera xD
4) Nigdy nie slyszalem aby
@Wojtas87: 1. Max FPS raczej nie ma takiego znaczenia, ja grałem na max 300.
2. Sry nie pomogę.
3. też nie
4. Teoretycznie kiedyś się dało, teraz nie wiem jak to się ma. Wiem że dało się zwiększać częstotliwość wymiany danych z serwerem. Ale teraz może to być już automatyczne.
5. Kwestia preferencji, 4:3 mniej do ogarnięcia okiem, większe modele, niby łatwiej jeśli chodzi o celowanie i skupienie. 16:9 no to
@southless: dokładnie ja też stara szkoła 4:3 i najchętniej 800x600 :P
Celownik już ustawiłem na najmniejszy +
Niestety dla mnie ten CS to tez nie to samo co 1.6 no ale życia nie oszukasz, każdy przeszedł na CS.
FFA mnie średnio jara, a nie zagrasz już fajnego 5/5 na 1.6 :P
@smashgoor: ja na 300 gram, i tak mam ze 200 stale xD
@Wojtas87: o, jeszcze nie wiem jak teraz jest po update ale czasami mialem taka faze grajac na faceit ze wszystkim #!$%@? nagle do 80 fps na danym serwerze, to wtedy mozesz uzyc sobie komendy snd debug sleep
@Wojtas87:
2) -noforcemaccel -noforcemparms -refresh 144 -tickrate 128 +rate 786432 +clinterp 0 +clinterpratio 1 -novid -high +clforcepreload 1 +matqueuemode 2 -threads 4 +matdisablefancyblending 1 +matvignette_enable 0
@Wojtas87: 1) 300, 999 lub 0
2) -novid(brak intra) -tickrate 128(128 tick na offline serwach) -freq 144(jeśli masz 144hz, 240hz odpowiednio wpisujesz -freq 240)
3) Nie
4) rate 786432, clinterp 0, clinterpRatio 1, clcmdrate 128, cl_updaterate 128
5) Preferencje
6) Celownik, komendy viewmodel, wyłączenie autowepswitcha