Wpis z mikrobloga

mireczki
kupiłem miesiąc temu #hulajnogaelektryczna w #gearbest z polskiego magazynu.
#hulajnoga okazała się mocno niezgodna z opisem, dlatego (wszystko uargumentowałem i poparłem dowodami) otworzyłem spór na #paypal i zażądałem 60% zwrotu.
GB odpisywał zdawkowo, po przekształceniu sporu w roszczenie w końcu odpisał sensownie i zaproponował ok 13% zwrotu.
Nie zgodziłem się na to i sprawa trafiła do analizy przez PP, co trwało ponad tydzień.
Dzisiaj otrzymałem decyzję i mogę odesłać hulajnogę do CHIN, aby otrzymać full refund.
Hulajnogi obecnie używam, więc średnio mi się to widzi, poza tym kupowałem ją z Polski (i jeśli już miałbym odsyłać to do polskiego magazynu najchętniej).
Wiem że PayPal zwraca za wysyłkę, ale wg poczty wysyłka do Chin będzie kosztować z 200zł (paczka 18kg).
Co polecacie zrobić?
Da się jakoś odwołać do decyzji PP, żeby jednak przyznali częściowy spór,
albo zgodzili się na odesłanie do magazynu w Polsce?

  • 7
...kto tu ze mna sie klocil ze polski magazyn gearbest to takie cudo bo jest gwarancja 24 miesiace i mozliwosc zwrotu na polski adres?

#gbcwel

paypal oddaje kase za wysylke ale musisz poczytac o warunkach, na pewno sa jakies wytyczne.
@pabury: Olej czescsiowy zwort bo wyjdzie ze kombinujesz, popros o mozliwosc zwrotu do polskiego magazynu z ktorego zostal wysalny. Jak sie nie zgodza to wysylaj do chin skoro wszystko Ci zwroca
@Andczej dodam jeszcze, że na supporcie GB dogadałem się na zwrot do ich magazynu w Hiszpanii i pewnie na to się zdecyduję. Wiesz czy lepiej pójść na pocztę i nadać normalnie paczkę ekonomiczną, czy lepiej za pośrednictwem jakiś stron internetowych na których można zamówić kuriera? Bo cena wychodzi podobna. GB mi napisał żeby kurierem nie wysyłać żeby nie naliczyli opłat celnych, no ale Polska-Hiszpania to chyba nic dodatkowego nie naliczą.