Wpis z mikrobloga

@natalia_nowak1989 nie obchodzi mnie czy jesteś trollem czy nie. Być może i nie. Nawet mi ta wersja bardziej odpowiada. Przyznałaś, że Sławek cierpi na zespół Aspergera. Tłumaczyłoby to wiele zachowań Sławka a także niebezpieczeństwo ponieważ osoba cierpiąca na zespół Aspergera po przez swoje niezdrowe toksyczne zainteresowanie szkolną. Odpowiada za losy osób które również cierpią na wiele przypadłości.
Zamiast obwiniać wykopków, zaopiekuj się bratem, działalność izolując go od szkolnej zanim dojdzie do tragedii.
#kononowicz #patostreamy
źródło: comment_6QE8sxhLkBvyGn8FJSCNhYMot9imBYn0.jpg
  • 19
@wloskiolgierd: pracowałem kiedyś w wolontariuszu z Osobami chorymi na Zespół aspergera. Mój bliski przyjaciel również ma tę przypadłość interesując się obsesyjnie komunikacją miejską, PRL-em itd. Jeśli sobie taki Sławek wkręcił patostreamy jako zainteresowanie cierpiąc przy tym na zespół Aspergera współczuję uniwersum. To dobrze skończyć się może. Ale jeszcze gorsze jest obwinianie za krytykę wykopków jednocześnie przyznając, że ma się w dupie to co Sławek robi w internecie. Jeśli to prawda ,
@wloskiolgierd: pomijając czy to prawda z nim czy nie, Asperger to taki akurat spoko autyzm, zazwyczaj nieduże albo wcale upośledzenie umysłowe, dość znaczne upośledzenie społeczne. Nasz bombelek niezbyt się pod to kwalifikuje, jego #!$%@? jest na innych płaszczyznach. Teraz po prostu autyzm jest na swój sposób modny i ludzie udają że go mają tylko by się pochwalić
@nitrus_bozy: zespół aspergera nie jest autyzem raczej pochodną. Odpowiednia terapia pozwala takim osobom w miarę normalnie funkcjonować we społeczeństwie, pracować, odnosić duże sukcesy zawodowe. Jednak osoby chore na zespół aspergera mają problemy ze zrozumieniem pewnych mechanizmów. Jak np nie jest w stanie zrozumieć żartu, ironii. często osoby reagują na żart agresywnie.Posiada wąski zakres zainteresowań często wręcz obsesyjny. Taka osoba może się rozwodzić nad zainteresowaniem godzinami i nawet nie zda sobie sprawy,
@Towarzysz_Sobaka: faktycznie jak opisałeś to szerzej to bardziej to do mnie przemawia. Moja opinia raczej bazowała z kontaktów z inteligentniejszymi, cichymi, wycofanymi społecznie aspergerami, a w szukaniu diagnozy dla geja bardziej skupiałem się na oderwaniu od rzeczywistości i tym że wymyśla sobie pewne rzeczy tylko po to by w nie wierzyć, np.: wymyślił sobie że jak chce być szarą eminencją manipulującą swoimi marionetkami to powinni mu ufać i go lubić, szanować,
Jest tępy #!$%@?


@nitrus_bozy: większość aspergerów rzeczywiście posiada ukryte talenty. np jeden znajomy ma kalkulator w głowie. Potrafi w pamięci obliczać skomplikowane działania matematyczne i ma magistra inżyniera. Drugi znajomy z grupy miał ból dupy o to, że jest przeciętny i nie ma żadnych ukrytych talentów. Chociaż muszę przyznać, że był bardziej świadomy swojego Aspergera niż reszta osób z grupy i w momencie kiedy się zapędził momentalnie się hamował przepraszając.