Wpis z mikrobloga

#sejm
#expose
PMM:
- Wprowadzimy pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. Nie może być tak, że Sądy obarczają winą za wypadek 80 letnią starszą panią, z ograniczoną ruchomością bo wtargnęła na pasy.

No tak, przecież łatwiej jest zatrzymać samochód o masie 1500 kg niż nogę przez człowieka. Jacy ludzie są #!$%@? to się w głowie nie mieści

#sejm #bekazpodludzi #polska
  • 119
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
masz obowiązek zwolnić przez przed przejściem dla pieszych


@staryhaliny: Jeśli w obrębie przejścia znajduje się pieszy. Nie ma obowiązku bezsensownego zwalniania przed każdym przejściem. Oddaj prawko jeśli masz, bo stanowisz zagrożenie dla otoczenia.

@dr3vil: doczytaj paragraf, który Ci wysłałem. Nie ma.tam mowy o obecności pieszego w pobliżu przejścia.

Przed chwilą twierdziłeś że w ogóle nie ma takiego obowiązku, a teraz będziesz się czepiał szczegółów? xD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Powinno się dopisać jeszcze, że masz zwolnić do takiej prędkości, żeby w każdej chwili moc się zatrzymac przed przejściem.


@staryhaliny: jaka powinna być twoja prędkość, kiedy jesteś 1m od przejścia a pieszy #!$%@? się pod koła bo ma słuchawki na uszach i kaptur na głowie? Jaka prędkość pozwala magicznie zatrzymać samochód na dystansie 1m?

@mag_zbc: jak pieszy Ci się #!$%@? skoro

§47 ust. 4  Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje
@staryhaliny inaczej, jeżeli masz problem z zatrzymaniem z 50-60kmh samochodu to znak, że albo czas na solidny serwis albo na zmianę samochodu

@staryhaliny jeżdżę non stop po BE i sporo po NL, tam autentycznie ludzie przepuszczają pieszych i rowerzystów i jedno na drugiego nie szczeka, pierwsze miesiące byłem w szoku że może być taka cywilizacja ()
  • Odpowiedz
  • 1
@Tymajster Ehh, zastanów się, jeśli widzisz że kierowca porusza się że znaczna prędkością to wejdziesz na jezdnię? Geniuszu nie jest to ciężkie to ocenienia u większości wypadków śmiertelnych na przejściach to głupie wchodzenie pieszych gdy nie mają szans przejść
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tomekwykopuje

@staryhaliny inaczej, jeżeli masz problem z zatrzymaniem z 50-60kmh samochodu to znak, że albo czas na solidny serwis albo na zmianę samochodu


@staryhaliny jeżdżę non stop po BE i sporo po NL, tam autentycznie ludzie przepuszczają pieszych i rowerzystów i jedno na drugiego nie szczeka, pierwsze miesiące byłem w szoku że może być taka cywilizacja ()

@tluczek_do_kartofli: ale hurr durr u nas się
  • Odpowiedz
@staryhaliny

Właśnie nie ma racji.

Nie mówimy o sytuacji gdzie kierowca widzi pieszego przy przejściu pół kilometra wcześniej i się nie zatrzymuje bo owszem, tu powinna być bezwzględna zasada przepuszczenia pieszego.

Mówimy o sytuacji gdy z powodów architektonicznych kierowca będąc 5 metrów od przejścia dopiero zauważa pieszego który nagle mu się #!$%@? na pasy.

Albo gdy Julka i Żulka nagle skończyły pisapsiólkowe ploty przy przejściu dla pieszych i jedna nagle odwraca się
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje: Nie, wiekszość wypadków pochodzi z winy kierowców. To są dane policji, tak było w 2018, w 2017 i wczesniej pewnie też, ale nie zaglądałem w starsze raporty. Oni wymuszają pierwszeństwo, czyli #!$%@?ą. Dla Ciebie on może jechać 80 na pasach, a winny jest ten kto egzekwuje swoje pierwszeństwo czyli pieszy. Jesteś typowym bucem samochodziarzem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@staryhaliny


Właśnie nie ma racji.


Nie mówimy o sytuacji gdzie kierowca widzi pieszego przy przejściu pół kilometra wcześniej i się nie zatrzymuje bo owszem, tu powinna być bezwzględna zasada przepuszczenia pieszego.


Mówimy o sytuacji gdy z powodów architektonicznych kierowca będąc 5 metrów od przejścia dopiero zauważa pieszego który nagle mu się #!$%@? na pasy.

No i gdzie leży problem? W pierwszenstwie pieszego czy w zorganizowaniu drogi? Doszukujesz się problemów tam gdzie ich
  • Odpowiedz
@sezan: To jest tak głupi pomysł, że szkoda gadać. U nas potrafią nawalić przejść co 100-200 m plus na każdym skrzyżowaniu jest jedno, dawanie pieszym pierwszeństwa przed pasami to proszenie się o zamieszanie na drodze. Szczególnie że piesi i tak są co raz częściej puszczani przez kierowców po max kilkunastu sekundach oczekiwania (to tylko moja obserwacja). Dodatkowo kierowcy i tak już mają przesrane przez ilość znaków na drogach i zachowanie szczególnej
  • Odpowiedz
@KrakenFromKrakenowo: obczaj sobie częstotliwość kursowania pociągów człowieku zanim zaczniesz #!$%@?. Nawet w najbardziej ruchliwej godzinie w dużym mieście nie jezdzi tyle pociągów co samochodów nawet na jakimś osiedlu w godzinach dziennych z małym natężeniem. Pomijając oczywiście juz fakt, że w miastach zazwyczaj jest to rozwiązane tak, że pociągi jeżdżą przeważnie wiaduktami bądź tunelami w żaden sposób nie wchodząc w kolizje z ruchem ulicznym
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje: I prawidłowo. Czasem stoję 5 minut, aby ktoś mnie puścił, bo wszyscy kierowcy nagle ślepych udają. Zmusza mnie to do wielokrotnego wymusza ja pierwszeństwa. Nauczcie się jeździć, a nie #!$%@?ć, to będziecie zauważać pieszych.
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje: ja zawsze traktowałem te ograniczenia samochodów jako taki handicap. Tak jak obecność buspasów poprawia wydajność poruszania się autobusami, pierwszeństwo pieszego zachęca w jakimś stopniu do rezygnowania z samochodu. Najgorsze w tym przepisie jest to że kierowcy i tak stosują się do niego z przymrużeniem oka i jako pieszy zachowując nadmierną ostrożność spowalniam cały proces
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje bo przecież każdy samochód wg nowych wytycznych będzie musiał być wyposażony w kotwicę i wielki czerwony guzik na środku deski rozdzielczej (takiego "grzyba") i jak pieszy będzie żwawo zbliżał się do przejścia to trzeba będzie jeb*ąć w tego grzyba i rzucić kotwicę. Wtedy samochód o masie nawet 2t zatrzyma się w miejscu.
  • Odpowiedz