Wpis z mikrobloga

#sejm
#expose
PMM:
- Wprowadzimy pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. Nie może być tak, że Sądy obarczają winą za wypadek 80 letnią starszą panią, z ograniczoną ruchomością bo wtargnęła na pasy.

No tak, przecież łatwiej jest zatrzymać samochód o masie 1500 kg niż nogę przez człowieka. Jacy ludzie są #!$%@? to się w głowie nie mieści

#sejm #bekazpodludzi #polska
  • 119
via Wykop Mobilny (Android)
  • 452
@tomekwykopuje: akurat tu ma racje! Jak masz problem z zatrzymaniem sie, to zacznij stosować się do przepisów - masz obowiązek zwolnić przez przed przejściem dla pieszych.

Powinno się dopisać jeszcze, że masz zwolnić do takiej prędkości, żeby w każdej chwili moc się zatrzymac przed przejściem. Tak jest chyba w cywilizowanych krajach. Nie pamiętam czy w konwencji genewskiej dot. Ruchu drogowego (którą ratyfikowalismy!) tak nie ma
@staryhaliny @staryhaliny Oglądam Jacka ale tutaj się z nim nie zgadzam. Tłumacze czemu:
1. Pieszy zobaczy auto dużo szybciej niż kierowca pieszego.
2. Pieszy w porównaniu do auta zatrzyma się w miejscu.
3. Pieszy jest przegranym w spotkaniu z autem.
4. Zatrzymanie i rozpędzenie auta niszczy środowisko. Spalone paliwo + pył hamulcowy.

Zamień auto na pociąg a pieszego na auto i nagle nikt się z tym kłócić nie będzie. Pierwszeństwo pieszych to
@staryhaliny: ale chłop tu dobrze mówi. Ja tego nie neguje, nie powiedziałem nigdzie ze drogi są dla samochodów. Wspomniałem wcześniej przy podobnym znalezisku ze duża cześć wypadków z udziałem pieszych wynika z infrastruktury, gdzieś tam coś słyszałem ze tylko w Polsce są przejścia dla pieszych bez sygnalizacji które są na drogach jednokierunkowych i dwukierunkowych o dwóch jezdniach i więcej. Napisałem przy tym ze powinno się tam zrobić sygnalizacje albo takie przejścia
@piastun: idiotyczna analogia. pociągi i samoloty mają #!$%@?ć, a samochody po miescie nie. samochody po miesicie mają bezpiecznie przewozić osoby. jak chcesz #!$%@?ć samochodem i nie ustępować innym, to są takie specjalne tarsy i nazywają się autostardy i drogi ekspresowe, tam nawet specjalnie zrobili tak żeby nie było przejśc dla pieszych. a jeżeli jeszcze dorzucasz do tej analogi samoloty, to idź sie #!$%@? pod samolot.
@tomekwykopuje: bosz, argumentum ad bezwładnościum na Wykopie xd
Co dalej, TIR ma zawsze pierwszeństwo bo go trudniej zatrzymać? Na rondzie jadąc w lewo skecamy w lewo zamiast objeżdżać 3/4 ronda bo łatwiej?
Pieszy musi mieć pierwszeństwo przed pasami, bo teraz mamy dziwną sytuację gdzie jej go nie ma, ale jak postawi nogę na pasach to już ma.
Do tego wszystkie kraje w Unii gdzie tak jest mają niższą smiertelność pieszych niż