Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam zamiar zaczac uczyc sie jezyka niemieckiego od poczatku przyszlego roku. Mialem w liceum, ale zdawalem na trojkach i niewiele pamietam. Angielskiego nauczylem sie glownie metoda Callana i zakuciem kilku tysiecy slowek. Na tyle skutecznie, ze od 5 lat jestem inzynierem za granica. Czy jest tu ktos ktos kto probowal uczyc sie niemieckiego metoda bezposrednia/Callana/Piomar House? Jakie sa wrazenia i efektywnosc po roku powiedzmy takiego zwyklefo tempa dwa, trzy razy w tygodniu z samodzielna nauka okolo 2 do 3 tysiecy slow? Czy ktos poleci konkretne podreczniki lub nawet nauczyciela przez Skype na priv? I pytanko dodatkowe: jak Niemcy znaja angielski? Czy w ogole jest sens sie uczyc niemieckiego skoro Niemcy i tak byc moze znaja angielski w miare dobrze, szczegolnie ludzie mlodzi i w srednim wieku? Z gory dzieki.
#niemcy #niemiecki
  • 6
@Jednorybek: Młodzi w dużych miastach angielski znają, ale standardowym językiem i tak jest niemiecki. Ludzie będą między sobą gadać po niemiecku i tylko specjalnie dla ciebie przestawiać się na angielski, co na dłuższą metę jest raczej słabe. Generalnie nieznajomość niemieckiego imho mocno utrudnia życie.
Czy w ogole jest sens sie uczyc niemieckiego skoro Niemcy i tak byc moze znaja angielski w miare dobrze, szczegolnie ludzie mlodzi i w srednim wieku?


@wykop_lub_zakop: Tak, w Niemczech rozmawia sie po niemiecku.

Młodzi w dużych miastach angielski znają, ale standardowym językiem i tak jest niemiecki.


@Kresse: To czemu od lat mam problem ze znalezieniem kogos w IT z akceptowalnym angielskim? Niemcy ucza sie angielskiego tak, ze niby znaja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miki4ever: dzieki za odpowoedz. Wlasciwie dla mnie samego to tym lepiej, im gorzej Niemcy znaja angielski. Mam tylko nadzieje, ze UK nie wyjdzie z Unii lub chociaz zostanie z nia gospodarczo blisko, a Stany kompletnie nie wycofaja sie z Europy..
@miki4ever: Nie wiem, moze szukasz w Sachsen-Anhalt :P W IT angielski to must-have chociazby ze wzgledu na dokumentacje i to, ze projekty prowadzone i pisane sa po niemiecku niewiele tu zmienia. Kazdy ogarniety programista ktorego znam jest w stanie porozumiec sie po angielsku chociazby na tym B1. Jesli natomist szukasz kogos "verhandlungssicher" do rozmow z klientami, to faktycznie moze byc troche trudniej kogos znalezc ¯\_(ツ)_/¯
@Kresse: większość programistów jakich poznałem w Niemczech nie ogarnia angielskiego. Głównie tez dlatego, ze dokumentacja od zawsze była tworzona po angielsku, niemiecku i chińsku, nawet stare dokumentacje z lat 90 tak mialy, wiec tutaj wszyscy maja #!$%@? na to.