Wpis z mikrobloga

Mirky, kupiłem samochód, używany. Nie wiem w sumie na ile oc opłacone (przedłużone 7 dni przed sprzedażą) i sprzedający musi to zgłosić do ubezpieczyciela.

A ja? Na szybko w necie widzę, że nie muszę, ale skąd mam wiedzieć czy opłacił na cały rok, czy nie? (Nie pomyślałem przy zakupie żeby jakieś potwierdzenie przelewu wziąć), no i gdzieś czytałem, że sprzedający może rozwiązać tę umowę, dostać zwrot kasy za niewykorzystany okres i ja powinienem opłacić całość

Do tego nawet jak opłacił to on pewnie ma inne zniżki niż ja (ja mam drugie auto na współwłasności z ojcem, to jest tylko moje)

Czekać na kontakt od ubezpieczyciela? Czy samemu próbować coś działać? Ale jak sprzedawca nie zgłosił jeszcze to mi pewnie nic nie powiedzą tak o jak się ma sprawa z tamtym ubezpieczeniem, które jest nie moje chyba jeszcze oficjalnie

#samochody #ubezpieczenie #ubezpieczenia
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzek: "sprzedający może rozwiązać tę umowę, dostać zwrot kasy za niewykorzystany okres i ja powinienem opłacić całość"

Umowa OC przeszła na ciebie, to ty możesz ewentualnie ją rozwiązać, nie poprzedni właściciel.
  • Odpowiedz
@dzek: kontaktuj się z ubezpieczycielem, lepiej teraz zrezygnować jak ci zbyt dużo naliczą niż później pluć sobie w brodę, możliwe że sprzedający opłacił tylko jedną ratę i nie nie może wypowiedzieć umowy by dostać zwrot bo tylko ty możesz
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj Ty, jak to jest z tą Hestia? Znam już 5 przypadków zakupu, część w ergo, część w mtu podlegającym pod Hestię. Nigdy jeszcze nie widziałem rekalkukacji, a wszędzie piszą że przeliczają. Biorąc pod uwagę że np. ja mam kilka szkód w historii (żadna z mojego OC, ale ze mną jako kierowca) to dziwi mnie to że mi nie przeliczyli. Kolega w ergo, co prawda bez szkód, ale też bez zniżek
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: no już nie spinaj się tak, aż takich prowizji chyba z tego nie ma

Nie mam pojęcia to pytam, jakbym wiedział, to bym nie pytał, a nie ma obowiązku odpowiadać.
  • Odpowiedz
@tomaszq: z doświadczenia śmiem twierdzić, że stosunkowo rzadko zdarza się brak dopłaty w wyniku rekalkulacji, ale jak sam widzisz różnie bywa, zależy też wiele od kodu pocztowego zbywcy i nabywcy :)
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj No też dlatego wolałem dopytać, bo ja się na tym nie znam, umiem sobie wariant wybrać i tyle xD a zaskoczyło mnie właśnie to, że wszędzie czytam o tej Hestii a tyle co mam styczność to się udaje prześlizgnąć xD
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj Nie no, ja jak kupuje, albo ktoś ze znajomych, to zawsze radzę od razu się kontaktować z ubezpieczalnia i w razie czego szybko reagować. Lepiej zapłacić za ten okres i znaleźć sobie tańsze jednak później.
  • Odpowiedz