Wpis z mikrobloga

Mirki Mirabelki warto kupić Edifier R2730DB? Szukam czegoś o jak najbardziej neutralnym brzmieniu, a żadne względnie tanie głośniki komputerowe nie spełniają moich wymagań i grają nienaturalnie(pewne pasma zagłuszają inne itd.)/pierdzą/buczą. Zależy mi na jak najbardziej neutralnym brzmieniu, bez przesadnie podbitego basu, czy tonów średnich lub wysokich. Ponoć te głośniki oferują właśnie takie brzmienie.
Drugie pytanie jest takie czy one nie będą za dobre do takiego standardowego użytku domowego tj. muzyka, filmy gry. Standardowa jakość muzyki ze spotify, yt itd. nie będzie dla nich za niska tak że będzie słychać coś czego słyszeć by się nie chciało? Nie jestem bynajmniej jakimś audiofilem, po prostu szukam głośników do użytku domowego o możliwie jak najbardziej naturalnym i neutralnym brzmieniu, a widzę że znalezienie takich nie jest wcale łatwe ( ͡° ʖ̯ ͡°).

BTW: Da się w ogóle znaleźć coś tańszego wartego uwagi?

#audio #glosniki #pytanie
Zgrywajac_twardziela - Mirki Mirabelki warto kupić Edifier R2730DB? Szukam czegoś o j...

źródło: comment_fAtIxUfN6uHYKUXeuk82XvhK4xMboBhJ.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@Springfield: Tylko że tutaj problemem może być fakt że takich monitorów nie będę potrafił nawet podłączyć i skonfigurować sobie, bo generalnie nie znam się za bardzo na temacie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dałoby się to jakoś w miarę prosto podłączyć do komputera i korzystać tak na co dzień, nie będąc wtajemniczonym w te wszystkie audiofilskie tematy?
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: tak, kupujesz interfejs audio, najtańsze kosztują 180zł, kupujesz sobie jeszcze kabelki za 60zł i masz taką jakość dźwięku że będziesz czuł się jakbyś miał pierwszy raz w życiu odetkane uszy podczas słuchania, jak sobie ściągniesz takiego FLACA i puścisz na monitorach to się rozpłyniesz, ja też się nie znałem na temacie ale wszystko okazało się banalne
  • Odpowiedz
@Springfield: No i cenowo widzę że to już jednak sporo więcej wychodzi bo same te Erisy kosztują już ponad 9 stówek, a jeszcze dodatkowo interfejs plus kable i wychodzi grubo ponad 1000zł a raczej nie chciałbym ponad 9stów wydawać, co i tak już wydaje mi się sporą sumą, dlatego raczej w aż taki profesjonalny sprzęt bym chyba nie szedł jak na razie, sam nie wiem już ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
@Springfield: Sam nie wiem szczerze mówiąc, z jednej strony raczej cudów nie oczekuję i chcę po prostu mieć dobry dźwięk z kompa, z drugiej strony z kolei tanie głośniki komputerowe w ogóle nie spełniają moich wymagań(wszystko to brzmi strasznie nienaturalnie względem dość tanich słuchawek które posiadam :/ ), i stąd zainteresowanie tymi Edifierami. Nie wiem czy w moim przypadku warto iść już w takie audiofilskie tematy i czy aż czegoś takiego
  • Odpowiedz
@Springfield: A nie będzie czasem tak że wszystko będzie brzmiało chu*owo, bo te monitory już wyłapią kiepską jakość źródła? Sporo ludzi narzeka na ten problem przy przejściu na bardziej profesjonalne zestawy audio, że nagle słychać niedoskonałości empetrójek itp. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Plus na taki zestaw jak polecasz jak na razie mnie nie stać bo to łącznie już sporo ponad 1000zł a te Edifiery można za około
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: strasznie jesteś uparty, dla Twojego dobra próbuje Cię przekonać ale nie dociera, powtarzam jeszcze raz WARTO DOŁOŻYĆ, taki setup za te ponad 1000zł i już w pułapie do 2k masz najlepszy możłiwy dźwięk praktycznie, może jakieś Adamy za 1600 były by leciutko lepsze ale nic poza tym więc inwestując 1000zł masz NAPRAWDĘ dobre granie, a jak kupisz za 800 głośniki dla normików to będziesz miał #!$%@? nie granie. DOŁÓŻ NIE
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: jak mają stać na biurku to monitory studyjne będą dobrym rozwiązaniem. Jak chcesz coś taniej i masz opcje postawić to gdzieś dalej to kup normalny wzmacniacz i kolumny z rynku wtórnego.
  • Odpowiedz
@Springfield: Spokojnie, tylko pytam. Tu już nawet nie chodzi tylko o cebulę, ale też o to że ja naprawdę kompletnie tego nie ogarniam, i zwyczajnie się boję że tego nie ogarnę, sama ilość wejść na tyle jednego takiego monitora mnie przeraża,i nawet nie wiedziałbym jak to podłączyć, a widzę że to nie jest plug and play tylko już trzeba wiedzieć co sie robi, także wiesz ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@Ojezu: Na biurku mają stać, dlatego kolumny raczej odpadają. Powoli się przekonuje do tych monitorów, ale nie mam kompletnie wiedzy co z tym zrobić, jak podłączyć itp. Jest jakiś tutorial jakby co, taki dla osoby kompletnie niewtajemniczonej? Co kupić, jak to połączyć itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: to zależnie od interfejsu. Interfejs jest ci głównie potrzebny do regulacji dźwięku. Ja od siebie polecę jeszcze jedne monitory które okazje miałem testować a są przystępniejsze cenowo. Fostex 0.3d oraz prosty kontroler fostex pc-1e. Moim zdaniem dużo prostsze rozwiązanie dla kogoś zielonego w temacie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: jeszcze jeden bajer mają te monitory. Jak nie dostają sygnału czyli dzwieku to same przechodzą w tryb standby. Nie trzeba ich wyłączać po sztuce z tyłu .
  • Odpowiedz
@Ojezu: Może wyjdę na debila, ale spytam wprost xD
Biorę te monitory i podpinam je do kontrolera, dwoma kablami każdy z osobna, czy kabel z kontrolera tylko do tego głównego, a potem z jednego do drugiego? Później ten kontroler kablem mini-jack - mini-jack podłączam do karty dźwiękowej w komputerze, i tyle? Nie potrzeba żadnego wzmacniacza, ani nic takiego, żeby to dobrze zagrało?
Całe okablowanie jest w zestawie czy trzeba coś dokupić?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: podłączasz do kontrolera każda z osobna. Potem sam kontroler do karty dźwiękowej i tyle. Nie potrzeba wzmacniacza bo każda kolumna ma wbudowany. Są odpowiednie na biurko większe 0.4 też się bawiłem i to już na podstawki się nadaje gdyż sam mebel będzie ci rezonować. Głośników komputerowych w tej klasie nie spotkałem co by tak czysto, równo i dobrze grały. Fostex to jest stara japońska firma i potrafią zrobić pojedynczy głośnik
  • Odpowiedz
@Ojezu: Ok, ok, czyli że generalnie to zagra lepiej od każdego takiego zestawu komputerowego? Co z okablowaniem? Jest w zestawie czy trzeba coś dokupić?
Biorę to:
https://mp3store.pl/studio-dj/monitory-studyjne/fostex/2017380498398012811/4995090303833/fostex-pm03d-black-para
plus to:
https://mp3store.pl/studio-dj/monitory-studyjne/inne-monitory-studyjne/fostex/2017030459770203042/4995090301433/fostex-pc-1e-black

I to wszystko czego potrzebuję?
Generalnie taki zestaw nadaję się do wyżej wymienionych przeze mnie "domowych" zastosowań? Do gier i muzyki będą spoko? Zagrają wystarczająco głośno żeby oglądać film w drugiego końca salonu? Sorki jak zadaję głupie pytania, ale jestem kompletnie
  • Odpowiedz