Wpis z mikrobloga

@Odczuwam_Dysonans: cała platforma padła ale nie wiem co dokładnie obstawiam mobo I dlategowypytuje co jeszcze muszę dokupić a co mogę zostawić... Procek leciwy ale Wieska 3 uciagnal przynajmniej pierwszy akt.. :) I większość najnowszych gier
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thuia: no pewnie płyta. Mimo wszystko to procek sprzed 10 lat, strzelam że pewnie komp miał z 8, także i tak niezły wynik ;). Nic raczej z niego Ci się nie nada, ew dyski - ale jak SSD ma ponad 3 lata to też może być już bliżej końca życia i taki dysk zostawiłbym np na bibliotekę gier, nowe SSD są teraz niedrogie. Zasilacz nawet jeśli dobrej klasy to po tylu
@Odczuwam_Dysonans: budżet jest teoretycznie nieograniczony ale najchętniej nic bym nie wydal:) chyba kupię ryzena 1500 I mobo tomahawk a albo coś takiego i zobaczymy, ram też a buda gfx dyski i zasilacz może zostać chociaż chciałbym modularny/modułowy bo kable mnie wkurzają :) kompa kupiłem jakoś w 2010 używanego miał pół roku jakoś tak
@thuia: no ja bym Ci proponował iść w coś takiego.
Płyta to praktycznie to samo co Tomahawk, tylko mniej bajerów ;) także tutaj to już bardziej kwestia gustu, jak masz przeszkloną obudowę to możesz dorzucić do Tomahawka żeby ładnie wyglądał. Ale jedne i drugie płyty dobre, w wersji MAX wspierają Ryzeny 3xxx, na przyszłość.
Procek Ryzen 5 2600, możesz kombinować z 1600 ale to będzie w granicy stówki różnicy, to
Byłyby kiedyś polecane zestawy na pcformat ale już chyba Rego nie robią........ @Odczuwam_Dysonans: ok dzięki wezmę wszystkie porady do serca przy zakupach, generalnie nie zależy mi na topowym sprzęcie bo jest geforce now bardziej chodzi mi o ożywienie mojego pieca z opcją upgrade w przyszłości dlatego jak dla mnie to wystarczyłoby wymienić jeden zepsuty element no ale to the jest reakcja łańcuchowa :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thuia: masz polecane zestawy aktualizowane co miesiąc od PurePC i od Liptona. Mógłbyś kupić na upartego płytę pod to co masz, no ale tylko używki które mają pewnie minimum 6 lat i nigdy nie wiesz ile przeżyją. Albo leżaki magazynowe, ale nawet jak są to pewnie dosyć drogie. Najlepiej zainwestuj w nowy, przyzwoity zestaw to będziesz miał spokój na kolejne lata ;)