Wpis z mikrobloga

Czy jeśli kupiłem od firmy telefon na allegro, który był pokazywany klientom (ekspozycja) i w opisie aukcji była informacja o jednym rzędzie jaśniejszych pixeli na ekranie, które były mało widoczne(co uznałem za to ze taka wada jest do przyjęcia dla mnie), ale po jakimś czasie ekran telefonu zaczął "padać", wystąpiły dziwne przebarwienia oraz przekłamania kolorów. Zwróciłem się do sklepu z reklamacja w formie #rekojmia i zażądałem naprawy lub wymiany na wolny od wad. Sklep stwierdził, że podczas zakupu wiedziałem o wadzie ( tak wiedziałem ale o jednej linijce jaśniejszych pixeli a nie o ekranie który wygląda jakby miał wylew) i odrzucają moja reklamacje uznając ja za bezzasadna powołał się na art. 557 par. 1 kc:

"§ 1. Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy."

Dzwoniłem na infolinie konsumencka UOKiK to powiedzieli, ze jeśli wiedziałem o wadzie X w momencie zawarcia umowy/zakupu, a pojawiły się wada YZW, to sprzedający nie może takiej reklamacji odrzucić... nie możne ale odrzucił i co mam zrobić? Dzwoniłem do rzecznika konsumentów w moim mieście, nie zdążyłem mu opisać sprawy do końca a on powiedział "muszę kończyć jestem zajęty, do widzenia..."

#prawo #reklamacja #telefony #android
  • 7
@Guan: sprawa do sądu i tyle możesz zrobić no i zgłosić ich do UOKiK. Dodatkowo napisz jakiś byle jaki donos do US. Poczytaj opinie o nich to może i do PIP znajdziesz jakiś argument.
@varmiok: ale sprawe do sadu sam mam wniesc czy przez rzecznika praw konsumenta, w sumie od tego jest zeby pomagac w takich sprawach. Bo chyba i tak sie bede musial do niego pofatygowac. Czyli sklep wali w uja z tym paragrafem? Sklep nawet nie chcial zeby im wysylac tel. I cyk sami siebie zwolnili z odpowiedzialnosci z tytulu rekojmi....
no i zgłosić ich do UOKiK.


@varmiok: UOKIK się nie zajmuje takimi bzdurami.

ale sprawe do sadu sam mam wniesc czy przez rzecznika praw konsumenta, w sumie od tego jest zeby pomagac w takich sprawach


@Guan: rzecznik ci co najwyżej pomoże napisać pozew, który sam będziesz musiał wnieść i reprezentować się w sądzie i poprowadzić całą sprawę.
@Adams_GA: w przypadku gdy wygram koszty procesu przechodza na przegraego? Jaki jest koszt wniesienia takiego pozwu? Sprawe chetnie zaloze chociaz by po to zeby janusz z tego sklepu przejechal sie na drugi koniec polski na rozprawe. Mozna to zrobic przez e-sad?
@Adams_GA: Chce wyegzekwować wykonanie reklamacji z tytułu rękojmi, żeby naprawili te usterki albo wymienili telefon/ekran na taki bez powstałych wad, a jeśli nie to zwrot kasy. Ale sklep leci w ciula i twierdzi ze skoro kupiłem telefon z usterką to oni są zwolnieni z odpowiedzialności z tytułu rękojmi. Tylko, że usterki które wystąpiły PO zakupie telefonu są zupełnie inne niż te opisane w aukcji allegro. Zakupienie produktu z wada X nie