Wpis z mikrobloga

Ciekawy sondaż Kantaru (który jako jedyna sondażownia tak przy okazji miał na tyle RiGCzu aby podawać właściwe poparcie dla #konfederacja ) gdzie możemy przeczytać:

Kto popiera Konfederację? Partia notuje wyższe poparcie wśród osób z wykształceniem średnim i wyższym niż wśród tych z wykształceniem podstawowym czy zawodowym. Na ugrupowanie głosują też często osoby z najwyższymi dochodami. Wśród Polaków, którzy miesięcznie na rękę dostają powyżej 7 tys. zł, to aż 19 proc. Wśród wyborców Konfederacji jest też najwięcej singli (26 proc.) i najmniej osób w związkach małżeńskich (42 proc.).


Widać, że ze swoim programem Konfederacja musi dotrzeć jeszcze do sporej części społeczeństwa. Co jednak jest zastanawiające, to dlaczego kobiety wybierają lewicę? W zasadzie mam wrażenie, że wykształcone kobiety zostały zostawione na łaskę lewicy która tworzy ideologicznie spójny program dla pań gdzie mamy takie hasła jak: "Masz prawo do kariery" i "To twoje ciało, ty decyduj" jak widać, te hasła nie będą przystawały do ruchu konserwatywnego. Trzeba przedstawić matki jako kobiety sukcesu. Co zresztą nie będzie trudne. Ale widać wyraźnie brak programu ideologicznego z którym kobiety chciałyby się utożsamiać. Jeśli tutaj konserwy zawiodą, to lewica będzie miała poważny przyczółek do zbierania poparcia i obecności w #sejmie Co wy sądzicie?

W zasadzie mogę zawołać @div037 Może już o tym myślicie co nieco ( ͡° ͜ʖ ͡°)

qluch - Ciekawy sondaż Kantaru (który jako jedyna sondażownia tak przy okazji miał na...

źródło: comment_bgkTXyDRgLwTLS4I31Y3kxRhOgpPQDo2.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@qluch: Znam kilka, każda odpowiedziała, że głosowały na Lewicę bo "moje ciało, moja sprawa" :D O innych postulatach wiedza znikoma. Bardzo łatwo byłoby do nich dotrzeć poprzez jakiś dobrze przemyślany postulat i kampanię.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wAr1948: i co, Braun miałby podpisać się pod stwierdzeniem, że każdy ma przyrodzone prawo do decydowania o sobie? Albo że prawo stoi wyżej od Biblii, a kwestia wierzeń jest indywidualna? A po tym wszystkim na mównicę wyszedłby Korwin... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@sssabae: A czy ja powiedziałem coś takiego? Osobiście jestem przeciwny rozszerzaniu prawa do aborcji, obecny kompromis jest dobry. Należy znaleźć inny punkt wspólny, którym można będzie zachęcić kobiety.
  • Odpowiedz
Bardzo łatwo byłoby do nich dotrzeć poprzez jakiś dobrze przemyślany postulat i kampanię.


@wAr1948: no ale jaki konserwatywny postulat i kampania ma trafić do osób które chcą czegoś przeciwnego? :)

"twoje ciało ale nie twoja decyzja"?
  • Odpowiedz
@qluch: Konfederacja jako partia konserwatywna powinna brać pod uwagę uwarunkowania biologiczne kobiet. Kobiety są mniej skore do podejmowania ryzyka i cenią stabilizację, więc nawet pomijając brak podstawowych, niezbędnych dla przyciągnięcia kobiet postulatów (czyli choćby dostępność aborcji), Konfederacja ma znacznie bardziej fundamentalny problem.

Cały światopogląd który oferuje, szczególnie gospodarczo, oparty jest na idei "większe ryzyko, większy zysk". Brak składek, obowiązkowych ubezpieczeń, obniżenie podatków, to wszystko pomysły tworzące rzeczywistość której kobiety nie chcą
  • Odpowiedz
Tak. Opracowanie znamy. Właśnie omawiamy i analizujemy. Temat kobiet też właśnie przygotowujemy. Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kobiety wybierają l*wicę, bo są mniej inteligentne i bardziej uczuciowe niż logiczne


@NijuGMD: Nie zgodzę się z tym postulatem. Owszem, kobiety inaczej postrzegają rzeczywistość niż mężczyźni ale to nie jest problemem. Nie można stosować retoryki tego typu, bo ona donikąd nie wiedzie. Nie można od kobiet oczekiwać zainteresowania polityką w takim wymiarze jak mężczyźni, bo to jest podejście typowo lewicowe. Program dla kobiet musi być inny niż dla mężczyzn i
  • Odpowiedz
@Wap30:

Cały światopogląd który oferuje, szczególnie gospodarczo, oparty jest na idei "większe ryzyko, większy zysk". Brak składek, obowiązkowych ubezpieczeń, obniżenie podatków, to wszystko pomysły tworzące rzeczywistość której kobiety nie chcą i w której nie czują się dobrze. Tak więc nie, Konfa nie ma co liczyć na głosy kobiet bez fundamentalnych zmian wizerunkowych i światopoglądowych

Pełna zgoda, tylko tu właśnie rodzi się problem, bo to fundamenty myśli wolnościowej. Jednym słowem, żeby Konfa
  • Odpowiedz
@Dutch: Problem dla Konfy, dla jej zwolenników pozorny. Biorąc pod uwagę że ogrom zwolenników konfy to ludzie dopiero u progu dorosłego życia ostatnie czego potrzebują to utraty stabilizacji państwa i załamania gospodarki, jakie byłoby zdecydowanie skutkiem (pomijając skutki długoterminowe, gdzie niektóre oczywiście mogą być pozytywne) faktycznego wprowadzenia konfowych idei w życie. Na dzień dzisiejszy optymalna konfa to taka, która nic nie może
  • Odpowiedz